Mersin'de TEMAD'ın Kuruluşu ve Astsubaylar Günü Kutlandı

Mersin'de TEMAD'ın Kuruluşu ve Astsubaylar Günü Kutlandı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)Mersin'de, Kuruluşunun 35. Yılını, Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen törenlerle kutlandı.

Mersin'de TEMAD'ın Kuruluşu ve Astsubaylar Günü Kutlandı
Mersin'de TEMAD'ın Kuruluşu ve Astsubaylar Günü Kutlandı Pala

TEMAD'ın kuruluşunun 35. yılında Mersin'de düzenlen ilk törene CHP Mersin Milletvekili Av. Alpay Antmen,KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli,Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Doğan,TEMAD Mersin Şube Başkanı Halil Kur,Astsubay Emeklileri,Aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Alanı'ndaki törende TEMAD Mersin Şube Başkanı Kur,Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Saygı duruşu ve Milli Marşın okunmasının ardından Kur, gününün anlamıyla ilgili yaptığı konuşmasında, 35.  yıldönümünü kutlandığı bugünün Astsubaylar Günü olarak kutladıklarını ifade ederek Türkiye'nin en önde gelen STK olduğuna dikkat çekerken 120 bin emeklisiyle Türkiye genelinde  dinamik katılımcı bir güç olduklarını belirtti. 17 Ekim 1984 yılında kurulan TEMAD,insan haklarına saygılı,mesleki ve toplumsal konularda çözümler arayan Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu ifade etti.

Kur,2012'den beri 17 Ekim'de Astsubaylar Günü olsrak kutlanan bugünün Uluslararası boyuta taşındığını ifade ettiği konuşmasında "Melektaşlarımızın katılımıyla Biz Türkiye'yiz festivali yaparak halkımızla bir araya gelmeyi hedefledik dedi. Fedakarlıktan kaçınmayan,Ordunun omurgası olan Astsubayların en çok şehit veren,en çok gazisiolan  yapısıyla  çözüm bekleyen sorunlarının bir an evel çözülmasini isteyen Başkan Kur, " Özlük sorunlarımız var,Çözüm noktasında Cumhurbaşkanınızın bizleri dinlemesini istiyoruz." dedi.

Tören Mersin Halk Dansları Topluluğunun gösterisyle sona erdi

TEMAD Mersin Şubesinde düzenlenen törene  CHP Mersin Milletvekili Av. Antmen,Akdeniz İlçe Kaymakamı Muhittin Pamuk,Büyükşehir belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Aydoğan, Emekli Astsubaylar,Aileleri, yurttaşlar katıldı. TEMAD'ta tebrikleri kabul eden Kur, katılan destekverenlere teşekkür etti.

TEMAD'taki etkinlikte Akdeniz Kaymakamı Pamuk,CHP Mersin Milletvekili Av. Antmen kısa birer konuşma yaptı.

Konuklara ikramlar da bulunuldu.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500