Başkan Turgay Demirtaş, MGC Başkanlığına Yeniden Adayım

Başkan Turgay Demirtaş, MGC Başkanlığına Yeniden Adayım

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin (MGC) Olağanüstü Genel Kurulu'nda MGC Başkanı Turgay Demirtaş, yeniden başkan adayı olduğunu açıkladı.

Başkan Turgay Demirtaş, MGC Başkanlığına Yeniden  Adayım
Başkan Turgay Demirtaş, MGC Başkanlığına Yeniden  Adayım Pala
Advert Advert

MGC Başkanı Turgay Demirtaş,Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde (MGC) düzenlenen basın toplantısında , “Cemiyetimiz üyeleri siz değerli meslektaşlarımın bana olan güveni ve desteği ile 2018 Mayıs ayında yapılan genel kurulda, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim. Daha sonra, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildim. Cemiyetimizin kuruluşundan bugüne, hizmet etmiş olanlara teşekkür ediyor, bugün aramızda olmayanları rahmet ve saygıyla anıyorum. Başkanlık yaptığım süreç içerisinde benimle birlikte yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Göreve seçildiğimiz günden,  olağanüstü seçim kararı aldığımız 2 Ekim 2019 tarihine kadar yönetim kurulu arkadaşlarım ile uyum içerisinde çalışmaya özen gösterdim. Takdir edersiniz ki, bu süreçte mahkemeler dahil olmak üzere diğer sorunlar bir çok projenin hayata geçmesine engel oldu. Cemiyetimizin en büyük sorunlarından olan kayıtlı üyelerin yapılanması ve üyeliklerin yenilenmesi öncelikli amacımız oldu. Mevcut hazirun listesindeki tüm üyelere duyuru yaparak üyeliklerinin güncellenmesini sağladık. Bu genel kurulda Mersin Gazeteciler Cemiyeti, günler öncesinden, hazirun listesi belli bir süreç yaşayacak. Yeni bir yönetim anlayışı ve projelerimle siz değerli meslektaşlarımın desteğini bir kez daha istiyorum” dedi.

Projelerinin olduğunu belirten Demirtaş, “Önceliğimiz; psikolojik-hukuksal destek olacak. Mersin Barosu başta olmak üzere PDR ile işbirliği içinde olcağız. Tabip, Eczacılar Odası, İl Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere sağlık sorunlarının çözümü yolunda önemli protokoller yapacağız. İzmir Projesinin Mersin’de yaşama geçmesini sağlayacağız. Bu proje ile ekonomik sorunların çözümüne küçükte olsa katkı sağlayacağız. Hiçbir siyasi kurum ve kuruluşun yerel yönetimin arka bahçesi olmayacağız, önceliğimiz ‘Mersin ve mesleğimiz’ olacak. Kalıcı bir yerimiz olacak. Bu sorunu 1 yılda çözeceğiz. Çok amaçlı bir basın merkezimiz olacak. Cemiyetimizin bir etkinlik takvimi olacak. Tüm üyeler ne neler yapılacağını aylar öncesinden bilecek” ifadelerini kullandı.

Günü ve ayı belli yarışma, eğitim, panel, konferanslar ve geziler yapacağından söz eden Demirtaş, sözlerini şöyle bitirdi: “Daha birçok proje hayal edeceğiz, yaşama geçireceğiz. Bu vaatlerim senettir, görev süresinde yapmazsam bir daha aday olmayacağım. Birden fazla adayın olduğu genel kurulda yarışacak tüm aday arkadaşlarıma başarılar dilerken siz değerli üyelerimizin de sağduyulu karar vereceğinize inancım sonsuzdur. Yazılı, işitsel, görsel ve internet medyasının var olan sorunlarını biliyorum ve bu sektörde çeyrek asırdır hizmet eden biri olarak yaşıyorum. Şahsım ve ekip arkadaşlarıma görev verildiği takdirde,  var olan sorunların çözümü için çalışacağımıza söz veriyorum. Cemiyetimizin sağlıklı bir üye yapısına kavuşturulması, toplumdaki saygınlığının arttırılması öncelikli hedeflerimiz olacaktır. Şahsım ve arkadaşlarıma desteğini esirgemeyen cemiyetimiz üyelerine, bugün bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dostlarıma şükranlarımı sunuyorum. Yeniden hep birlikte”

Kasım ayında gerçekleşecek MGC'nin Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde hazırlanan üye listesi toplantı sonrası giriş kapısına asılarak cemiyet üyelerine sunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500