BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ,LAİKLİĞE KARŞI OLMAK CUMHURİYETE İHANETTİR

BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ,LAİKLİĞE KARŞI OLMAK CUMHURİYETE İHANETTİR

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, siyasetçi, eski Kültür Bakanı, Yazar ve Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı katledilişinin 20. yılında yayımladığı mesajla andı.

BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ,LAİKLİĞE KARŞI OLMAK CUMHURİYETE İHANETTİR
BARO BAŞKANI YEŞİLBOĞAZ,LAİKLİĞE KARŞI OLMAK CUMHURİYETE İHANETTİR Pala

 

Yeşilboğaz açıklamasında, “21 Ekim 1999 tarihinde evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’nın katledilmesi, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin katledilmesidir. Ahmet Taner Kışlalı’nın yolu, Atatürk’ün aydınlık yoluydu ve bu yolda yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir. Vefatının üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen Ahmet Taner Kışlalı, hala yolumuzu aydınlatmaktadır. Ahmet Taner Kışlalı, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Muammer Aksoy’un aynı dönem içerisinde katledilmesi tesadüf değildir. Bu cinayetleri işleyen karanlık güçlerin bulunamaması da tesadüf değildir. Atatürkçü aydınlarımız dün de, bugün de bombalara hedef olmuştur. Aydınlarımızın katledilişi, Türkiye’yi gelecekte nelerin beklediğinin bir habercisiydi. Onlar bugün aramızda değil ancak, onların düşüncelerini yaşatan milyonların; cumhuriyet değerlerini korumasına, demokrasi ve özgürlük mücadelesini sürdürmesine hiçbir saldırı engel olamayacaktır. Laikliğe karşı olmak, Cumhuriyete ihanettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, aydınlarımıza yapılan bu hain saldırıları bir kez daha nefretle kınıyor, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı vefatının 20. yılında saygıyla ve rahmetle anıyorum” ifadesini kullandı.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500