Et Proföserü Asan, Mersin Narenciye Festivali'nde Parmak Isırttı

Et Proföserü Asan, Mersin Narenciye Festivali'nde Parmak Isırttı

Mersin'de Ülkemizde "Et profesörü" anılan duayen kasap, işadamı Günaydın Et Kebap-Restaurant kurucusu Cüneyt Asan,GASTRO SHOW'da parmak ısırttı.

Et Proföserü Asan, Mersin Narenciye Festivali'nde Parmak Isırttı
Et Proföserü Asan, Mersin Narenciye Festivali'nde Parmak Isırttı Pala

Mersin'de Ülkemizde "Et profesörü" anılan duayen kasap, işadamı Günaydın Et Kebap-Restaurant kurucusu Cüneyt Asan ,Mersin Valisi Ali İhsan Su,Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ,Mersin Ticaret Borsası Başkanı ve Mersin Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Abdullah Özdemir'in de hazır bulunduğu Gasto Show'da Mersinlilere sergiledi.

Bu yıl 7.'si düzenlenen Mersin Narenciye Festivali,ilginç etkinliklerle Mersinlileri ve çevre illerden gelenlerin ilgi odağı oldu. İkinci gün GASTRO-SHOW etkinlikleri kapsamında ünlü gastro uzmanlarından,Ünü yurtdışına taşan Günaydın Et-Kebap restaurantlar zincirinin kurucusu,Cüneyt Asan,et showu parkmak ısırttı.

İki farklı kuzu budunu çok kısa sürede kemiklerinden ayırırken yeni bir dünya rekoru kırdığını belrten Asan,pişirdiği etleri,konuklarına tattırdı.Kendisini ilgiyle izleyen Mersinliler de Asan'in lezzetinden tattı. Vali Su,etin lezzetini çok beğendiğini,hünerli eller sayesinde Türk Mutfağı dünyaca tanındığını,bu tanıtımda emeği geçen lezzet ustalarına teşekür ederken,Asan'a başarı dileğinde bulundu.

Başkan Seçer'de duyduğu menuniyeti dile getirirken Mersin Narenciye Festivali'nde Cüneyt Asan'ı görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Cüneyt Asan,insanları bir araya getiren en önemli şölenin yemek masası olduğunu,insanlar yemekte buluşuyor,birlikte oluyor,sohpet ediyor.Çok önemlibir sosyal etkinlik,bu buluşmaları unutulmaz kılan paylaşılan lezzetlere dikkat çekerken, bu yolla yemeğimiz,ürünlerimiz tüm dunyanın dilinde.Günde üç öğün biz aklına geliyoruz.Hizmet kalitemizi en üst düzeyde insanlara sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. dedi.

Günaydın Kebap-Restaurant'ın Marina'daki yerinde İşletmecisi Burak Seçin tarafından karşılanan Mersin Valisi Su,Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer,Mersin Narenciye Festivali İcra Kurulu Başkanı Özdemir,  Çukurova Turistik Oteller ve İşletmeciler Birliği ÇUKTOB Başkanı Cafer Tayyar Zaimoğlu,Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, ÇukurovaSİFED önceki dönem Başkanı ALDO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan,OLCAR Tur Başkanı Numan Olcar,Kilikya Oteli Sahibi Mustafa Kale,İstanbul'da gelen grumenin ünlü gazetecileriyle,Gastro Uzmanlarını ağırladı. Konuklarıyla ilgilenen Et Profesörü Cüneyt Asan,Vali Su'ya mutfakta ürünleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Asan'ın hazırladığı lezzetler konuklara sunuldu.

Türkiye’nin bugün en kaliteli et üretimine imza atan Günaydın, 1970 yılında Bostancı’da ülkenin ilk Amerikan barlı ve kütüphaneli kasabı olarak  hizmete açıldı. 20 metrekarelik bir kasap dükkanında başlayan bu yolcuğu, bugün İstanbul ve Ankara şehirlerimiz başta olmak üzere toplam 50 şubemizde 2 bin 500 çalışanı ile devam ediyor. Günaydın Et’in çatısı altında bulunan “Köfte-Döner”, “Kasap-Steak House”, “Kebap-Restaurant”, “Günaydın Burger” konseptlerinde, kendi üretimi olan yüksek kalitedeki etleri özgün pişirme ve sunum tekniklerimiz ile misafirlerine sunuyor. Meslek aşkı ve sadakati ile bugünlere gelen Günaydın Et, Türkiye’de kimsenin “ steak house “ kavramına tanıdık bile olmadığı dönemlerde, etleri ve lezzeti ile sektöre çağ atlattı.

Asan,Günaydın olarak; hizmetlerimiz, kaliteli etlerimiz, özgün lezzetlerimiz ve yarım asırdır koruduğumuz güven ile 2014 yılında yurtiçi şube sayımızı 100’e ulaştıracak, gerçekleştireceğimiz yurtdışı atağı ile de dünya markası olacağız." sözleriyle Mesinlilere bu lezzeti tatmaya çağırdı.

Geçen yıl Marina'da hizmete açılan Günaydın ,etin farklı lezetlerini denizle içiçe modern mekanlarında Mersinlilere sunuyor.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500