Derya Grup,Engelliler Günü Şenliği Düzenledi

Derya Grup,Engelliler Günü Şenliği Düzenledi

Derya Grup,Geleneksel Engelliler Günü Şenliği'nde bir ilki gerçekleştirerek Engel Yok Cafe'nin açılışını yaparak engellilerin hizmetine açtı.

Derya Grup,Engelliler Günü Şenliği Düzenledi
Derya Grup,Engelliler Günü Şenliği Düzenledi Salih Abidin Pala

Derya Otomotiv  Sanat Sokağı'nda düzenlenen Derya Grup, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da Geleneksel Engelliler Günü Şenliği düzenledi.

Şenlik renkli görüntüler eşliğinde gerçekleşti. Engelli yurttaşlara SABAH 08.00'den AKŞAM 17.00'ye kadar  hizmet sunacak olan  Engel Yok Cafe açılışı gerçekleştirldi.Engel Yok Cafe, gün içinde yiyecek,içecek ve ikramlarıyla hoş bir vakit geçirebilecekleri bir yer olmaktan öte,sıcak bir ortamda,kahvelerini,çaylarını yudumlarken dinlenip soluk alacakları, gerçek anlamda yaşamına dokunan yaşam alanı. Türkiye'de Otomotiv sektöründe de Özel Kuruluşlarda da  de bu özelliğiyle bir  ilk Engel Yok Cafe  Mersin Mezitli'de yaşama geçirildi.

Geleneksel Engelliler Günü Şenliği'ne Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış,Yönetim Kurulu Üyeleri, Mersin'deki Engeli Derneklerinin temsilcileri ,engelli yurttaşlar,engellilerin aile ve yakınları,Yurttaşlar ,Derya Grup Çalışanları ve basın mensupları katıldı.

Deya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış,Engelliler Günü Şenliği'nde yaptığı konuşmasında "Sadece bugünün değil hayatında kahramanı olan engelli dostlarım.hepinizin dün olduğu gibi her zaman yanınızdayız.Hoşgeldiniz" dedi..
Kış, "Biz sizlere ithaf edilmiş bu günü bir kaç plaket ve konferans ile geçirmek yerine sizlerle eğlenerek bir şenlik havasında yaşamak istedik.Derya Grup olarak sizlerin yanında olmaktan,sizlerin yaşamına bir nebze de olsa bir güzellik katmaktan,sizlerle birlikte olmaktan,çok mutlu oluyoruz.Her zaman yanınızda olacağız,destek vereceğiz,mutlu edecek projeler gerçekleştirp yaşamı paylaşacağız" dedi.


Derya Otomotif Satış Müdürü Ender Önal da etkinlikte engellilere hitaben yaptığı konuşmada ise "Aynı 23 Nisan'da yine  bu sokakta kutladığımız gibi bundan sonra geleneksel olarak kutlayacağımız Derya Otomotiv Engelliler Günü Şenliği'nin ilkinde sizlerle olmaktan mutluluk ve onur duymaktayız.
Çevreme baktığımda artık sadece birkaç engelli birey görmüyorum, sizlere baktığım da artık toplumda yer edinebilmiş , söz sahibi, evine saklanmadan, sanat ile spor ile sosyal yaşamları ile toplumda yer edinmiş başarılı bireyler görüyorum.

İşte tam da bu noktada sizlerle olmaktan sizlere hizmet vermekten aldığımız mutluluk bizi yeni bir projeyi hayata geçirmeye güç ve enerji verdi.
ENGEL YOK CAFE , dünyada bir ilk
Otomotiv plazaları içerisinde bir ilk
Hyundai plazalar içerisin de bir ilk
Artık Mersinde bulunan engelli dostlarımızın ve hatta Türkiyede bulunan tüm engelli dostlarımızın Mersinde bir evi var.


Sizin için hazırladık ,yaşatmak sizin eliniz de lütfen gelin sanatsal, sosyal tüm toplantı ve faaliyetleriniz burada yapın eviniz gibi ve sizlere tamamen ücretsiz hizmet vermekten onur duyuyoruz.
Şimdi lütfen mersinde ki evinizin kapılarını açın ve hatta sonra Türkiyenin her yerindeki engelli dostlarınıza bizden selam söyleyerek şu mesajı verin.
ARTIK MERSİN DE BİR EVİNİZ VAR..." ifadeleri yer aldı.

Konuşmaların ardından Engel Yok Cafe'nin açılışı gerçekleştirldi.Engelliler ilk kez kendileri için böyle bir mekan hazırlayan Derya Grup yöneticilerine teşekkürlerini belirtirlerken,mutlu olduklarını dile getirdiler.Engelliler Derya Otomotiv Plaza'yı gezdi,hatıra fotoğrafı çektirildi.

Derya Otomotiv Sanat Sokağı'nda düzenlenen Engelliler Günü Şenliği'nde Derya Grup çalışanları tarafından bir gün önceden hazırlanan tatlılar,çörekler,börekler,pastalar,yiyecekler ,içecekler konuklara ikram edildi.

Şenlikte Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış,şenliğe katılan engelli dernekleri temsilcilerine şilt ve çiçek takdim etti. Başarılı Engelli Sporcular kutlayan Kış,onları da mutlu etti.Kış, engelli yurttaşlarla ve aileleriyle yakından ilgilenerek,engelli konuklarına  hazırlanan ikramları bizzat kendisi sundu,onlarla mutluluğunu paylaştı.

Derya Otomotiv Sanat Sokağı,özel günlerinden birini daha yaşarken,Şenliğe katılanlar,mutlu bir günün tadını çıkardı. Hep birlikte hatıra fotoğrafları çektirildi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER