Yün Bebek 2 Filmin Çekimleri Başlıyor

Yün Bebek 2 Filmin Çekimleri Başlıyor

Mersin'de Aslanköylü Kadınların rol alacağı,tamamen kadınların oynadığı Bez Bebek 2 filmin lasmanı yapıldı.

Yün Bebek 2 Filmin Çekimleri Başlıyor
Yün Bebek 2 Filmin Çekimleri Başlıyor Salih Abidin Pala

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde (MGC)  düzenlenen basın toplantısında Aslanköylü Kadınların rol aldığı,Ümmiye Koçak'ın senaryosunu ve yönetmenliğini yaptığı  Yün Bebek 2 filminin tanıtımı yapıldı.

Basın toplantısına Ümmiye Koçak, MAX Ajans Sahibi Yalçın Boz'un yanı sıra filmin diğer oyuncuları yer aldı.

Ümmiye Koçak,"Yün Bebek" filmi ilk kez 2016'da çekildiğini,bu filmde küçük kız olarak rol  alan Elif'in  acılarla, şiddetle geçen yaşamı anlatıldığı bilgisini verirken Elif kızın  büyüdüğünü,o küçük kızın yerine büyümüş halini başka bir oyuncunun canladıracağını açıklayarak,"Yün Bebek 2" ,filmi Elif'in burslarla geçen eğitim yaşamı,öğretmen olarak okulunu bitirmesi,atanması,evlenmesi,çocuk sahibi olması konu edilirken, Elif'in yaşadığı çevreye,ona destek olan topluma  sorumlu davranmaması,ona emek verenlere sırt çevirmesi,ahde vefasızlığı  ele alınacak ifadesinde bulundu.

Filmin suprizlerle dolu olduğunu dile getiren Koçak,Elif'in yaşadığı topluma rol model olması gerekirken,sorumluluk almayan gençlere dikkat çekmeyi amaçladıklarını dile getiren Koçak, "Gençler nereye gidiyor ? sözleriyle toplumsal bir yaraya parmak bastıklarını söyledi.

Koçak,sinemaya çekilen  "Yün Bebek" ile ilgili  olarak  5 yıl hazırlık yapılarak çekimlere başlandığını,"Yün Bebek 2"  filminin de 3 yıldır  hazırlıkları yapıldığını,iki buçuk- üç  ay gibi bir zamanda Aslanköy ve Mersin'de çekimlerinin  bitirilmesinin planlandığını ifade etti. Koçak,"Tüm oyuncular bu filimde  kadın  oyunculardan oluşacak. Bu film Mersin'de çok ses getirecek" dedi.

MAX Ajans'n yapımcılığını üstlendiği "Yün Bebek 2" ,bütçe  ve sponsor sorunlarının en yakın zamanda çözüleceği bilgisini veren Ajans sahibi Yalçın Boz,"Önümüzdeki ay "Yün Bebek 2" filmi  çekimlerine başlanacak." açıklamasında bulundu.

Mersin'de kurduğu Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu ile kadınların sesini dünyaya duyuran, bir reklam filminde ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'yla kamera karşısına da geçen 62 yaşındaki Ümmiye Koçak, ekibiyle yeni filmi "Yün Bebek 2"  filmini çekmeye hazırlanıyor. 

Salih Pala

MERSİN KENT HABER