Ayla Koç Işık, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı'na Adayım

Ayla Koç Işık, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı'na Adayım

Ayla Koç Işık CHP Yenişehir İşçe Başkanlığı'na aday olduğunu düzenlenen törenle açıkladı.

Ayla Koç Işık, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı'na Adayım
Ayla Koç Işık, CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı'na Adayım Salih Abidin Pala

Ayla Koç Işık,15 Aralık 2*19 Pazar günü yapılacak olan CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı olağan genel kurulunda CHP Yenişehir Başkan adayı olduğunu açıklayarak,1978 doğumlu olduğunu,CHP Geneneğinden gelen bir ailesi olduğuni ifade ederken 18 yaşında  sol düşünceye sahip biri olarak CHP'ye üye oldunu belirtti..Aday olma düşüncesinin en çok kadın olmanın gücünden yararlandığına işaret eden Koç,Kadın biz olmanın başlangıcıdır,kadın anadır,anaçtır,üreticidir,birleştiricidirç" sözleriyleneden aday oduğunu belirtti. Koç AKP  Hükümetini eleştirdiği konuşmasında,Hükümetin yanlış politikalar, ekonomik alandaki baskı ve yarattığı korkular,tek kişi yönetimi,demokrasinin ortadan kaldırıldığını,gibi sorunları dilegetirdi.

Parti içinde de yaşanan  sıkıntılar oduğunu ifade eden Koç,düşünen ve eleştiren  üyelerin dışlandığı,dostlukların yıkıldığı,çıkarın öne çıktığı,liyakatın önemsenmediğini bir dönemde delege seçimlerini yapıldığını anlattı CHP'nin gerçek kimliğine bürünerek,kuruluş felsefesine uygun bir anlayışla tabanın sesinekulak vermesini isteyen Koç, "Kurum ve Kuruluşlarla Partimi buluşturmak için adayım" dedi.

Koç,biz olmak için,CHP2nin neferi olmak için,Kadınlar ve Gençlerle birlikte demokratik bir yarışla var olmaya devam etmek için budayım,sözleriyle CHP'yi ileri götürme arzusunu dile getirirken CHP'yi sırtlayacak bir vizyonla birlikte başarmak için aday olduğunu ifade etti.

Koç,Her alanda bugüne kadar başarılı olduğunu altını çizerken,"İnsan odaklı yaşam tarzını Yenişehir'e hakim kılmak için CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı'na adaylığımı açıklıyorum" dedi.

Adaylık açıklamasına CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayyar Tahiroğlu,önceki dönem Yenişehir Belediye Meclisi Üyesi Erkan Dümer,Şenol Çavuş,Önceki Başkanlardan Rıza Turan vepekçok partili hazır bulundu. Partililer açıklamadın ardından CHP Yenişehir Başkan adayıAyla Koç Işık'ı tebrik ettiler,başarı dileğinde bulunuldu.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER