YAŞLI YAŞAM MERKEZİ'NDE YILBAŞI PARTİSİ, AÇILIŞLAR, ÖDÜLLER

YAŞLI YAŞAM MERKEZİ'NDE YILBAŞI PARTİSİ, AÇILIŞLAR, ÖDÜLLER

Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi'nde yılın son haftasında Yılbaşı Partisinde Palyatif Merkezi açılışı,Alzheimer maraton koşusuna katılanlara plaket verilmesi, Handan Gürani Verandası'nın açılışı gerçekleştirildi.

YAŞLI YAŞAM MERKEZİ'NDE YILBAŞI PARTİSİ, AÇILIŞLAR, ÖDÜLLER
YAŞLI YAŞAM MERKEZİ'NDE YILBAŞI PARTİSİ, AÇILIŞLAR, ÖDÜLLER Salih Abidin Pala

Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Yaşlı Yaşam Merkezi'ndeki kutlama ve açılış törene, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,  Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı ve Yaşlı Yaşam Merkezi Mütevelli Heyet Başkanı  Prof. Dr. Aynur Özge ,Kent sevdalısı Lina Nasif,Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul'un yanı sıra alzheimer gönüllüleri katıldı.

Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı ve Yaşlı Yaşam Merkezi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge açılış konuşmasında elde ettikleri büyük başarılara  destek veren herkese teşekkür etti. Ülker Aydın Palyatif Merkezi'ne katkılarından dolayı Tarsuslu hayırsever Ülker Aydın'a destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederek Aydın'a seramik bir hediye takdim etti..

Başkan Özge, 41. Avrasya Maratonu'na katılarak bağış toplayan maratonculara şükranlarını ileterek marotonu başarıyla tamamlayanlara teşekkür belgelerini verdi. Kendine takdim edilen sağlık dünyasının Oscar'ı kabul edilen Doktorclub Awards ödülünü Alzheimer ailesi ile birlikte kazandıklarını dile getiren Başkan Özge,"Bu başarı hepinizin,hepiniz adına aldım,Böyle bir gönüllü ordusu görmediklerini belirten jurinin takdirinden kıvanç duydum.Alzheimer Ailemle gurur duyuyorum,iyi ki varsınız,teşekkürler ederim.Seneye uluslararası alanda bu ödül verilecek.Bu ödülün jürisine kabul edildik." sözleriyle açıklamada bulundu. Prof. Dr. Özge ,Alzheimer İçin Basamaklı Çözüm Modeli Projesi'nin aldığı "Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü , Alzheimer gönüllüleri adına Ayşegül Uslu Şimşek'e verildi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Özge,Hayırsever Ülker Aydın ile birlikte Palyatif Merkezi'nin açılışı gerçekleştirldi.Açılışta Başkan Dr. Bozdoğan,Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimleri ve ilkeleri doğruktusunda develetine ve milletine sahip çıkan ,bu ülkü ile ülkesine katkıda bulunan aydınlarıyla ülke geleceği sağlam temellerle geleceğe emin adımlarla yürüdüğünü belirterek,Atatürk devrimlerine ,Cumhuriyet ilkelerine sahip evlatları her alanda korkusuzca mücadele vermesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek,"İnsan sağlığına destek veren bu yiğit insanları takdirle selamlıyorum" dedi. 

Başkan Dr. Bozdoğan,emeği geçen kaatılımcılarla hatıra fotoğrafı çektidi.

Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Özel Engelli Bakım Merkezi üyelerinin ve gönüllülerinin  el emeği göz nuru ürünler yardım amaçlı satılarak değerlendirilirken,,hazırlanan yiyecek ve içecekler konuklara sunuldu. Yılbaşı partisi için hazırlanan pasta alkışlar eşliğinde Alzheimer gönüllüleriyle birlikte kesildi.

Salih Pala

MERİSN KENT HABER