YEŞİLBOĞAZ, MERSİN’E SAHİP ÇIKMAK ORTAK AMACIMIZDIR

YEŞİLBOĞAZ, MERSİN’E SAHİP ÇIKMAK ORTAK AMACIMIZDIR

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını yayımladığı mesajla kutladı.

YEŞİLBOĞAZ, MERSİN’E SAHİP ÇIKMAK ORTAK AMACIMIZDIR
YEŞİLBOĞAZ, MERSİN’E SAHİP ÇIKMAK ORTAK AMACIMIZDIR Salih Abidin Pala

 

Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz mesajında, “Türk milletinin hiçbir zaman esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstererek, emperyalizme karşı bağımsızlık meşalesini 3 Ocak 1922 tarihinde yakmıştır. Bu tarihi zaferle Mersin, Fransız işgalinden kurtularak yeniden doğmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Mersinliler, Mersin’e Sahip Çıkını’ sözüyle, hepimizin ortak amacını özetlemiştir. Atalarımızın bize bıraktığı bu güzel emanete birlik, beraberlik içerisinde sahip çıkmaya devam edeceğiz. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Mersin; Müslüman, Hristiyan ve Musevi mezarlarını bir arada barındırmasıyla ve başka hiçbir ilde olmayan bu özelliğiyle, hoşgörünün en güzel örneğini göstermiştir. Tarihten günümüze kadar farklı din, dil, mezhepten insanları bir arada barındıran Mersin, barış ve hoşgörü kenti olarak anılmaya devam edecektir.

"Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsızlık mücadelesi veren tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, tüm Mersin halkının 3 Ocak Kurtuluş Bayramı’nı kutluyorum” ifadesini kullandı

MERSİN KENT HABER