TEMAD MERSİN BAŞKANI KUR,MERSİN'İN KURTULUŞUNUN 98. YILINI KUTLADI

TEMAD MERSİN BAŞKANI KUR,MERSİN'İN KURTULUŞUNUN 98. YILINI KUTLADI

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Mersin İl Başkanı Halil Kur,yayınladığı mesajla Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını kutladı

TEMAD MERSİN BAŞKANI KUR,MERSİN'İN KURTULUŞUNUN 98. YILINI KUTLADI
TEMAD MERSİN BAŞKANI KUR,MERSİN'İN KURTULUŞUNUN 98. YILINI KUTLADI Salih Abidin Pala

Başkan Kur,"Mustafa Kemal ATATÜRK ile başlayan Kurtuluş Savaşı mücadelesinde, Mersin Halkının Kuvayi Milliye Ruhu ve Türklerin esir edilemeyeceği gerçeği ile hareket eden, işgalci güçleri vatan topraklarından püskürterek atan Mersin Halkı 98 yıl önce bugün tekrar özgürlüğüne kavuşmuştur.

Böylece kahraman şehrimiz,  bağımsızlık meşalesini 03 Ocak 1922 tarihinde bir daha sönmemek üzere yakmıştır.

3 Ocak Mersin ve Mersin Halkının yeniden diriliş günüdür. Bizi yutup yok etmek isteyen emperyalist güçleri Mersin'imizden kanı canı pahasına atan şehitlerimizin ve eşsiz kahramanlarımızın destansı bir armağanı olan,  bugün için bizler de, Dünya tarihi boyunca cazibe merkezi olmuş şehrimize üzerimize düşen görevleri layıkı ile yaparak sahip çıkmalı, birliğimizin bütünlüğümüzün idamesini hep beraber sağlamalıyız.

Bağımsızlığımızın değerini anlamak için yurdumuzu ve Mersinimizi işgal edilmesine neden olan gelişmeleri ve sonuçlarını iyice irdelemek gerekir.

Bizlere düşen görev, Laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Mersinliler, Mersine sahip çıkınız" sözünden hareketle Cumhuriyetimize sahip çıkıp ülkemizi sevmek, birliğimizi ve bütünlüğümüzü korumak olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle varlığını Türk varlığına armağan etmiş başta Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı minnet ve şükranla anıyor, Mersin Halkımızın Kurtuluş Bayramını kutluyorum."

MERSİN KENT HABER