KUBAT ve GRİPİN Mersin'de Aynı Sahnede Konser Verdi

KUBAT ve GRİPİN Mersin'de Aynı Sahnede Konser Verdi

3 Ocak Mersin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. yılında Halk Müziğinin Ünlü Sanatçısı Kubat ve gençlerin büyük hayranı pop rock Grubu GRİPİN Mersin'de sahne aldı.

KUBAT ve GRİPİN Mersin'de Aynı Sahnede Konser Verdi
KUBAT ve GRİPİN Mersin'de Aynı Sahnede Konser Verdi Salih Abidin Pala
Advert Advert

CNR EXPO Fuar Merkezi’ndeki kutlama etkinliğine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ve eşi Meral Seçer  vatandaşlarla birlikte konserleri  izledi.

3 Ocak Mersin’in Kurtuluş Konserleri’nde bir araya gelen binlerce vatandaş Gripin ve Kubat’ın seslendirdiği şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. Alandaki vatandaşlar Mersin’in Kurtuluş Günü’nde Mersin’deki birliktelik ve beraberlik ruhunun en güzel örneklerinden birini sundu.

Aynı alanda aynı şarkı ve türkülere eşlik eden binlerce vatandaş, bir arada dans ederek karşılıklı oyunlar oynadı. Farklı etnik kökenlere, inançlara ve sosyoekonomik yapılara sahip binlerce vatandaş Mersin’in Kurtuluş Günü’nde konserde buluştu.

Konserlerde ilk olarak sevilen rock grubu Gripin sahne aldı. Gripin ‘Durma Yağmur Durma’, ‘Nasılım Biliyor Musun’ ve ‘Beni Boş Yere Yorma’ gibi sevilen şarkılarını Mersinliler için söyleyerek özellikle gençlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. MFÖ’den ‘Ele Güne Karşı’ şarkısını da yorumlayan Gripin, konserini Müzeyyen Senar’ın ‘Dalgalandım Da Duruldum’ şarkısını kendi tarzlarında yorumlayarak noktaladı.

Ardından sahneye çıkan Kubat ise Türk Halk Müziği’nin sevilen eserlerini seslendirerek vatandaşlara coşku dolu anlar yaşattı. ‘Al Ömrümü’ şarkısıyla konsere başlayan Kubat, ilerleyen saatlerde Neşet Ertaş, Aşık Mahzuni Şerif ve Karacaoğlan gibi halk ozanlarından çeşitli eserler yorumladı. ‘Erik Dalı’‘Bahçe Duvarından Aştım’ ve ‘Han Sarhoş Hancı Sarhoş’ gibi sevilen eserleri yorumlayan Kubat, vatandaşların coşkusunu zirveye çıkarttı. ‘İzmir Marşı’yla konserini noktalayan Kubat’a binlerce vatandaş ellerindeki Türk bayraklarını dalgalandırarak eşlik etti

Başkan Seçer Kubat ve Gripin'i tebrik ederek onlara birer buket çiçek verdi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500