KARDEŞ TÜRKÜLER & CANDAN ERÇETİN MERSİN'İ BÜYÜLEDİ

KARDEŞ TÜRKÜLER & CANDAN ERÇETİN MERSİN'İ BÜYÜLEDİ

Mersin'de Candan Erçetin ve Kardeş Türküler'den muhteşem bir konserle Mersinli hayranlarının gönüllerini fethetti.

KARDEŞ TÜRKÜLER & CANDAN ERÇETİN MERSİN'İ BÜYÜLEDİ
KARDEŞ TÜRKÜLER & CANDAN ERÇETİN MERSİN'İ BÜYÜLEDİ Salih Abidin Pala
Advert Advert

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'ndeki konsere Mersinli sanat severler büyük ilgi gösterdi. 1500 kişilik salon tamamen doldu.Konseri Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Eşi Meral Şener,Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Eşi Sembol Tarhan,Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz,Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Gülcan Kış,Genel Sekrteter Yardımcısı Ali Ulusoy,Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fatma Yanık,ARBEL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan,MESİAD Başkanı Hasan Engin,MESİAD YİK Başkanı Mustafa Güler,TURAB YK Üyesi Tarık Ciğer,Emin Ucuz'un da katıldığı konsere çok büyük ilgi gösterildi.

Kardeş Türküler, "Beyaz Atlı" türküyle başlayan konseri,yaşanan coğarafyanın türküleriyle devam etti. Arapça,Ermenice ,Kürtçe türküler dillendirilirken seyirci sanatçılara coşkuyla eşlik etti.Uzun uzun alkışladı.İlerleyen saatlerde sahneye çıkan Candan Erçetin,Kardeş Türkülerle birlikte harika bir konser verdi.Ezgilerin büyülü dünyasında bazan hüzün,bazan coşku vardı.Sanatseverler türkükere,sarkılara eşlik etti.Bazan yerinde duramadı.Çılgınca oynadı.dakikalarca sanatçıları alkışladı.Bu konser atmosferinde  İlk şarkısında Candan Erçetin,"Dünyada Ölümden Başkası Yalan" ile hüznü yaşadık. Sonraki şarkılarda temposu hiç dinmedi konserin.

Mersin'in Yılın ilk büyük konseri Mersin Özgür Emire Organizasyonunda bir kez daha KARDEŞ TÜRKÜLER Mersinlilerle buluşurken,Candan Erçetin hayranları da özlem giderdi.Konser alkışlarla sona erdi.Sanatçılara Başkan Seçer Çiçek verdi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500