Mersin Devlet Opera ve Balesi'nden Keloğlan ve Uzaylılar Çocuk Oyunu

Mersin Devlet Opera ve Balesi'nden Keloğlan ve Uzaylılar Çocuk Oyunu

Mersin Devlet Opera ve Balesi, ‘’Keloğlan ve Uzaylılar’’ adlı çocuk oyununun prömiyerini 09 Ocak 2020 Perşembe günü saat 10:30 ve 14:00’ da Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleştiriyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi'nden Keloğlan ve Uzaylılar Çocuk Oyunu
Mersin Devlet Opera ve Balesi'nden Keloğlan ve Uzaylılar Çocuk Oyunu Salih Abidin Pala

Müziklerini A. Sait Karabulut’ un yaptığı, librettosu M. Fatih Şanal’ a ait olan eseri Süleyman Tekin yönetiyor. Dekor tasarımını Ömer Tacettin Gündüz’ ün, kostüm tasarımını Zekiye Şimşek’ in, koreografisini Berna Turhan İleri’ nin ve ışık tasarımını Barış Arslan’ ın yaptığı eserin konusu ise şöyle:

Keloğlan kermeste annesinin yaptığı leziz pastaları satarken Cafer ve adamları tarafından dolandırılır. Cesur Keloğlan, parlak zekasıyla tam kaybettiği hakkını geri almışken, uzaylılar ile karşılaşır. Uzaylılar, evrenin daha yaşanılır bir yer olması için köprüler kurmaktadır. Keloğlan, bilmece çözmedeki hünerlerini de kullanarak uzaylılardan hediye kazanır. Bu hediye sayesinde Cafer ve adamlarını yola getirir. Kötülük yapanlar pişman olmuş; evrenin dostlarının güçleri buluşmuştur.

Eserde başlıca rolleri; Erhan Kaya ( Keloğlan), Ceren Göğüş ( Anne ), İpek İncekaş ( Kıvırcık ), Saliha Aktaş ( Melisa ), Ali Ulvi Karaca ( Can ), Avşin Dilara Kaymak ( 1. Satıcı ), Gülin Dönmez ( 2. Satıcı ), Cumhur İbili ( Cafer ), Orhan Güllüler ( Tiko ), Özlem Pamuk ( Fiko ), Levent Yetkin ( Neptünüs ), Cansın Nehir Gündüz ( Neptünya ), Eylül Aras ( Dansçı Kız ) ve Arte Yıldız ( Çocuk Video ) paylaşıyor.

MERSİN KENT HABER