Gelişim Mühendisleri Adayı İbrahim Yücesoy, Değişmedik Geliştik

Gelişim Mühendisleri Adayı İbrahim Yücesoy, Değişmedik Geliştik

Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubesi 12. Dönem Olağan Genel Kurulu'nda Gelişim Mühendisleri Grubu Başkan Adayı Endüstri mühendisi İbrahim Yücesoy,Aday ve Proje Tanıtım Toplantısında, Tüm arkadaşlarımı kucaklamak için adayım.Değişmedik,geliştik, dedi.

Gelişim Mühendisleri Adayı İbrahim Yücesoy, Değişmedik Geliştik
Gelişim Mühendisleri Adayı İbrahim Yücesoy, Değişmedik Geliştik Salih Abidin Pala

Gelişim Mühendisleri Grubu Başkan Adayı Endüstri Mühendisi İbrahim Yücesoy,1981 yılında Mersin'de doğduğunu belirterek başladığı konuşmasında,MMO Mersin Şubesi'nde  aktif olarak bugüne kadar yönetim kurullarında ve pekçok komisyonlarda görev aldığını ifade eden Yücesoy, "Neden başkan adayı olduğunu?" projelerini anlatarak açıkladı.

Suphi Öner Öğretmenevi'nde gerçekleştirlen Aday ve proje tanıtım toplantısına,MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan,önceki dönem MMO Mersin Şube Başkanı Alper Turna'nın yanı sıra salonu dolduran makine mühendisleri katıldı.

Gelişim Mühendisleri Grubu başkan adayı Yücesoy,Öncelikle üyeler ile oda arasındaki aidiyet duygusunu geliştirmek, dayanışma duygusunu pekiştirmek en önemli amacı olduğunu söyledi. Üniversite-Oda-Sanayi işbirliğine büyük önem verdiğinin altını çizen Yücesoy,Vakıf üniversiteleriyle yapılacak protokollerle üyelere özel olanaklar sağlanmasını gerektiğini ifade etti. Çok sık değişen yönetmeliklerin düzenlenecek seminerlerle en kısa zamanda üyeleri bilgilendirerek değişikliklerden haberdar edilmesinin önemine işaret eden Yücesoy,yeni mezun olan üyelerin bir an önce iş bulabilmeleri için danışmanlık yapacaklarını,bilginin ve deneyimin paylaşılmasının çok önemli olduğunu,meslekten emekli olmuş makine mühendisleri büyüklerinden  tercübe aktarımlarını isteyeceklerini ifade etti.

Yücesoy, projelerini açıklamayı sürdürürken,Sosyal etkiniklere önem verdiklerini, üyelerin çoğunluğunun katılımlarını sağlayarak,aileleriyle birlikte iyi vakit geçirebilmeleri için mevcut lokali yeniden koşullarını geliştirek hizmet vermesini sağlayacaklarını,sanatsal ve kültürel çalışmalara büyük önem verdiklerini dile getirirken Tiyetro,müzik etkinlikler,bir Oda Orkestrası kurmayı hayal ettiklerini açıkladı.Bilimsal çalışmaların önemine dikkat çeken Yücesoy,Güneş Enerjisi Sempozyumunu,Güneş Enerjisi Kongresine çevirmeyi arzuladıklarını söyledi.

Yücesoy,Üyelerin yaşadığı sorunların çözümünde,işten çıkarmalara karşı  üyelere hukuki destek sunacaklarını,"Üyelerimizin Ekmeğini Koruyacağız dedi.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Yurtta Barış,Cihanda Barış ilkelerini tüm arkadaşlarımı kucaklayarak,kavgadan gürültüden uzak bir arada huzur içinde tüm makine mühendislerinin başakanlığına adayım.Değişmedik,geliştik" sözüyle konuşmasını tamamladı.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan aday ve proje tanıtım toplantısındaki konuşmasında,Makine Mühendisleri Odası için çok mücadele ettik.Bazı sıkıntılar uygulamalar olsa da nitelikli bir üyeye sahibiz. Türkiye'nin gelişmesinde,üretiminde,planlamasında her zorluğunda varız.Daha güçlü bir oda yönetimine ihtiyacımız var.MTSO olarak destek verdik,destek vermeye devam edeceğiz.Adaylardan kim seçilirse seçilsin biz MTSO olarak her türlü desteği MMO'na verceğiz." dedi.

Önceki dönem MMO Mersin Şube Başkanı olan Alper Turna da yaptığı konuşmasında Gelişim Mühendisleri Grubuna destek verdiğini,,MMO'nı daha üst seviyeye taşıyacak bir genel kurul olmasını arzuladığını ifade ederek,"Gelişim Mühendisleri Grubu olarak 9 Şubat'ta ipi göğüsleyerek bu heyecanı hep birlikte yaşayacağız.Geçmişten bugüne kadar görev yapmış yöneticiler olarak buaradayız. Gençliğin sesini hür biçimde haykıran genç mühendisleriz.Anamur,Silifke ve Mersin merkezinde yerel güçleri harekete geçirmiş üyelerin bir araya  geldiği bir heyecanı yaşıyoruz" dedi.

Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubesi, 26 Ocak 2020'de çoğunuklu,çoğunluk sağlanamaz ise 08 Şubat 2020'de çoğunluksuz  olarak 12. Dönem Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirilecek.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER