MERSİN'DE ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

MERSİN'DE ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI

Mersin'de bugün Bin 266 okulda eğitim gören anasınıfı,ilkokul,ortaokul ve lise öğrencisi toplam 400 Bin 767 öğrenci karnesini aldı.

MERSİN'DE ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI
MERSİN'DE ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI Salih Abidin Pala
Advert Advert

.Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mahmut Arslan 'ndeki karne törenine katıldı.Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve Mahmut Arslan Anadolu Lisesi Müdürü Ali Kamil Şalcı ,öğrenci velileri  ve öğrenciler hazır bulundu.

Vali Su,karne töreninde yaptığı konuşmasında,Birinci yarıyılın başarıyla tamamlanmasında herkesin özverili çalışmasının katkısı olduğunu belirterek, öğretmenleri, öğrencileri ve aileleri tebrik etti.

Okulların fiziki kapasitelerinin en iyi hale getirilmesi için çalışıldığını anlatan Su, kentin eğitim öğretim açısından donanımlı olduğunu vurguladı.

Öğrencilere seslenen Vali Su, "İnanıyorum ki yarın Türkiye'nin geleceğini yönetenler sizler olacaksınız. Mühendisler, savcılar, kaymakamlar, valiler hep sizlerin içerisinden çıkacak. Ülkemizi aldığımız seviyeden daha yukarılara çıkarmak için kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Hepinize iyi tatiller diliyorum." ifadelerini kullandı.

Vali Su dönem okul birincisi öğrenciye karnesini ve ödüllerini verdi,öğrenciyi tebrik etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500