ŞEKERONYA ÇOCUK MÜZİKALİ GAZİANTEP'TE SAHNELENİYOR

ŞEKERONYA ÇOCUK MÜZİKALİ GAZİANTEP'TE SAHNELENİYOR

Mersin Devlet Opera ve Balesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ‘’Şekeronya’’ çocuk müzikalini 4-5 Şubat 2020 tarihlerinde Gaziantep Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde çocuklarla buluşturuyor.

ŞEKERONYA ÇOCUK MÜZİKALİ GAZİANTEP'TE SAHNELENİYOR
ŞEKERONYA ÇOCUK MÜZİKALİ GAZİANTEP'TE SAHNELENİYOR Salih Abidin Pala
Advert Advert

Müziklerini Murat Cem Orhan’ ın yaptığı, librettosu N. Zeynep Ergüven’ e ait olan eseri Süleyman Tekin yönetiyor. Koreografisini Berna Turhan İleri’ nin, dekor ve kostüm tasarımını Özlem Kurtdere’ nin, ışık tasarımını Barış Arslan’ ın yaptığı eserin konusu ise şöyle:

Şekeronya’ nın haylaz çocuğu Fırıldak evinden kaçar ve eski bir evin bahçesindeki sarmaşıklara dolanır. Bahçeye gelen Zeytin ve Tombiş’ ten yardım isteyen Fırıldak, sarmaşıklardan onların yardımıyla kurtulunca önce onlarla dalga geçer fakat hemen ardından aklına bir fikir gelir. Şekeronya’ ya bir diğer adı Masal Ülkesi’ ne dönmesi bu çocuklar sayesinde olacaktır. Fırıldak, okuluna gitmediğinden okuma yazma öğrenememiştir. Şekeronya’ ya giriş ancak kitaplar ile mümkündür. Pastadan evlerin, çikolatadan nehirlerin, konuşan hayvanların olduğu ve tüm masal kahramanlarının yaşadığı bu yer, çocuklar masal okuduğu sürece yaşamaktadır.

Eserde başlıca rolleri; Işıl Cavga Bölükbaşı, Başak Yıldız ( Zeytin ), Mehmet Erkoç, Ercüment Şirin ( Tombiş ), Ayşin Alev Lal (Fırıldak ), Orhan Güllüler, Cumhur İbili (Karabaş ), Pınar Duygu Çınar, ( Kırmızı Başlıklı Kız ), K. Erdem Özdemir, Levent Yetkin ( Kurt ), Ayşegül Devrim Dinçer, Pınar Olgun ( Soprano Horoz ), Elif Örünk Alpay ve A. Pınar Balay ( Büyücü ) paylaşıyor.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500