Aile Hekimleri Sağlıkta Şiddete Karşı Ankara'da Miting Düzenleniyor

Aile Hekimleri Sağlıkta Şiddete Karşı Ankara'da Miting Düzenleniyor

Mersin Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Çağlar Özen', 8 Şubat’ta Ankara’da düzenlenecek olan miting ile ilgili olarak basın duyurusu yaptı.

Aile Hekimleri Sağlıkta Şiddete Karşı Ankara'da Miting Düzenleniyor
Aile Hekimleri Sağlıkta Şiddete Karşı Ankara'da Miting Düzenleniyor Salih Abidin Pala

Mersin Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Çağlar Özen basın duyurusunda,"Sağlıkta şiddete HAYIR demek ve daha iyi bir Aile Hekimliği için 8 Şubat’ta Ankara’da alanlardayız !

Son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının giderek artması ve artık tahammül edilemez noktaya gelmesi, ayrıca giderek artan hak kayıpları ve angaryalar nedeniyle mesleğimizi gerektiği gibi yapamaz olduk. Sağlık çalışanlarına yönelik kabul edilemez şiddet olaylarını işleyenlere karşı verilen cezaların caydırıcı olmaması bu tür olayların giderek artmasına ve ölümcül olmasına yol açmaktadır. CAN GÜVENLİĞİMİZ YOKTUR! Şiddet olayları artık bizi sevdiklerimizden koparmakta olup sabrımız tükenmiştir.

Bizler birinci basamakta sağlığın en önemli noktasında çalışmaktayız. En önemli görevimiz koruyucu hekimlik yani hastalıkları önlemektir. Hal böyle iken sağlık hizmet alanında yaşanan her boşluğun biz aile hekimleri üzerinden doldurulmaya çalışılması kolay ulaşılabilen bizleri hedef haline getirmektedir. Son 10 yıldır neredeyse yaşamın her alanında gerekli gereksiz ilginç sağlık raporları icat edilmekte olup Aile Sağlığı Merkezlerinin donanımına bakılmaksızın bu raporları biz aile hekimlerinin vermesi istenmektedir. İsteği anında karşılanmayan hastalar tepkilerini en kolay ulaştıkları bizlere yönlendirmektedir. Bu dayatılan angaryalar, sonucunda uğradığımız şiddet ve son 9 yıldır artan hak kayıpları artık dayanılmaz bir noktaya gelmiştir.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete HAYIR demek onurlu mesleğimizi gerektiği şekilde can korkusu olmadan yapmak, hak kayıplarımızı geri almak için, yok edilen saygınlığımızı geri kazanmak için biz Mersin Aile Hekimleri 8 Şubat’ta Ankara’da düzenlenecek olan mitingde alanlarda olacağız. İsteklerimiz duyulana ve karşılanana kadar her fırsatta haklı isteklerimizi haykıracağız." ifadeleri yer aldı.

MERSİN KENT HABER