Mersin Nakliyeciler Sitesi Esnafları Sorunlarına Çözüm İstiyor

Mersin Nakliyeciler Sitesi Esnafları Sorunlarına Çözüm İstiyor

Mersin Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu,Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde (MGC) düzenlediği basın toplantısında "Yeni bir nakliyeciler sitesi yapılması elzemdir." açıklamasında bulundu.

Mersin Nakliyeciler Sitesi Esnafları Sorunlarına Çözüm İstiyor
Mersin Nakliyeciler Sitesi Esnafları Sorunlarına Çözüm İstiyor Salih Abidin Pala

Mersin Nakliyeciler Derneği  (MND) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bozkur ve Yönetim Kurulu üyelerini ve Mersin Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Bekir Algüllü de katıldı.

Yapılan basın açıklamasını MND Basın sözcüsü Serkan Uçar yaptı. Uçar,göreve geldikleri on aydır Nakliyecilerin sorunlarını dile getirmeye çalıştıklarını ifade ederek bu süreçte kiracısı oldukları Büyükşehir Belediyesi ile  görüşmalarin sürdüğünü,bugünkü haliyle Mersin Nakileciler Sitesi'nin  hizmet veremediğinin aşikar olduğunu dile  getirdi. Uçar,Bir an evel acil müdahale eylem planı harekete geçirilerek sitenin alt yapı ve üst yapı çalışmalarının bitirilmesini istedi.

Büyükşehir ve Akdeniz Belediye başkanlarının konuya olumlu yaklaşımlarından dolayı teşekkür ettiklerini belirten Uçar," 25 yıldır birikmiş ve kanayan bir yara haline gelen bu sorunların takipçisiyiz." dedi.  Yeni bir Nakliyeciler Sitesi için MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Kalkınma Eski Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su,Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile uyumlu bir çalışmalar başlattıklarını, Mersine yakışır yeni modern bir sitenin  kurulması elzem olduğunu ifade etti.Konuyla ilgili süreci kamuoyuna paylaşacakları açıklamasında bulunuldu.

MND Başkanı Bozkurt,yazışmaların sürdüğünü,yeni bir yer için söz aldıklarını,bu yerin otobana yakın olacağı açıklamasında bulundu.Bozkurt,"Bu yeni yerin şehir trafiğini de olumlu etkileyecek" dedi.

Basın toplantısına nakliyeci esnafına destek vermek için katıldıklarınıı belirten Çarşı Esnafları DerneğiBaşkanı Akgüllü "Esnaf dernekleri olarak birlikte hareket edeceğizNakliyeci esnafımızın çözüm bekleyen sorunları var .Mersin adına olumlu  çözümler arıyoruz." dedi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER