TURAB Mersin Şehir Hastanesi'ne Ziyarette Bulundu

TURAB Mersin Şehir Hastanesi'ne Ziyarette Bulundu

Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği (TURAB) Yönetim Kurulu Mersin Şehir Hastanesi'ne ziyarette bulundu.

TURAB Mersin Şehir Hastanesi'ne Ziyarette Bulundu
TURAB Mersin Şehir Hastanesi'ne Ziyarette Bulundu Salih Abidin Pala

Mersin Şehir Hastanesi'nde gerçekleşen toplantıya Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği (TURAB) Genel Başkanı  Canan Sunay,Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı,Mersin Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Bahar Aydınlı'nın yanı sıra İl Sağlık Müdür Yardımcıları,TURAB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Sabah TURAB Yönetim Kurulu Üyeleri ,Sağlık İl Müdürü Dr. Bahçacı,Başhekim Dr. Aydınlı ve İl sağlık Müdür Yardımcıları,Hastane yöneticileri ile kahvaltıda bir araya geldi. TURAB Yönetim Kurulu üyelerine hastane gezdirilerek bilgilendirildi.

Şehir Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirlen toplantıda Mersin Şehir Hastasi ile ilgili olarak Başhekim Dr. Aydınlı bir sunum gerçekleştirdi.

Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Bahçacı,"TURAB Üyeleriyle tanışmak,Şehir Hastanesini tanıtmak,Şehir Hastanesinde neler yapılıyor, birlikle neler yapabiliriz bunları konuşmak istiyoruz" dedi.Mersin Şehir Hastanesi'nin yönetimiyle  ile ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Bahçacı, "Şehir Hastanemiz kamu-özel ortaklığında işletilen bir kamu kurumu, tıbbi hizmetlerin kamu kurumu yerine getiriyor.,Temizlik,kat hizmetleri, yemek gibi diğer hizmetleri taşaronumuz olan şirket yürütmektedir" dedi. Şehir Hastanesi'nde beş bin personelin hizmet verdiğini ifade eden Dr. Bahçacı,"Mersin'e,bölgemize ve yurtdışından gelen hastalarımıza şevk ile hizmet veriyoruz. Şehir Hastanemiz beklenilenden daha fazla hastaya hizmet vermektedir." TURAB'ın Sağlık Turizmi ile ilgili çalışmalarını dikkatle takip ettiklerini belirttiği konuşmasında Sağlık Turizmi Çalıştayı, kent,bölge ve ülkemiz için çok önemli olduğuna vurgu yaptı.Dr. Bahçacı, "El birliği,dil birliği ve gönül birliği içinde kente ve bölgeye sağlık hizmetlerini sunmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

TURAB Genel Başkanı Canan Sunay, Şehir Hastanesi sağlık turuizmi için çok önemli bir sağlık merkezi olduğunubelirterek "Şehir Hastanesinin işleyişinden çok etkilendim.Verdikleri hizmetler için kent adına teşekkür ediyorum. Bardağın dolu tarafından olaya bakılmalı. Sağlık Turizmi, bölgesel havaalanının bittiğinde büyük yarar sağlayacağını ifade eden Başkan Sunay,havaalanı her alanda kente ve bölgeye katkısı büyük olacaktır.TURAB olarakSağlık Turizmi Zirvesi düzenlemeyi düşünüyoruz.TURAB olarak sağlık turizmine desteğimiz sürecek." dedi.

Başkan Sunay, "TURAB olarak  sağlık turizmi ile ilgili bir protokol yaparak her şeye hazırız" açıklamasında bulundu.

Mersin Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Bahar Aydınlı, Mersin Şehir Hastanesi'nin 374 bin metrekarelik alana kurulu akıllı bir bina olduğunu,1300 yatak kapasiteli, 3 Vip  oda,21 suit oda,546 tek kişilik hasta odası,252 çift kişilik hasta odası olduğunu açıkladı. Başhekim Dr. Aydınlı, hastanede 280 poliklnik hizmeti verildiğini belirttiği açıklamasında, 204 yoğun bakım odası olduğunu,51 amaeliyat salonu ile 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti verildiğini,3940 araç kapasiteli araç parkıyla ,ücretsiz vale  hizmetiyle ,hasta ve hasta yakınına sosyal alanlarla ve navigasyon hizmetleriyle modern bir hizmet sunulduğunu ifade etti.  Başhekim Dr. Aydınlı şehir hastanesinde verilen sağlık hizmetler ilgili açıklamalarda bulundu.

TURAB Genel Başkanı Sunay,Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Bahçacı'ya ve Başhekim Dr. Aydınlı'ya günün anısına plaket takdim etti,başarılar dileğinde bulundu.

Birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER