İpek Ongun, Üretici Kadınları Yazıyor

İpek Ongun, Üretici Kadınları Yazıyor

Ünlü roman yazarımız İpek Ongun,Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı'ndaki Kadınların yaşamını yazmak için kollarını sıvadı.

İpek Ongun, Üretici Kadınları Yazıyor
İpek Ongun, Üretici Kadınları Yazıyor Salih Abidin Pala
Advert Advert

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan tarafından 2014 yılının Ağustos ayında açılışı gerçekleşen ve kısa sürede adını dünyaya duyuran Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı’ndaki üretici kadınların hayatı kitap oluyor. Türkiye'nin en önemli yazarlarından olan İpek Ongun, üretici kadınların hayatını anlatan bir kitap yazmak için kolları sıvadı. 90'lı yıllarda yazmaya başladığı kitapları, yıllarca baskı rekorları kıran Ongun, onlarca kitap sığdırdığı kariyerine üretici kadınların yaşam hikâyelerinden oluşan kitabını ekleyecek. Üretici kadınların hayatlarını daha detaylı incelemek için üretim alanlarını ziyaret eden Ongun, son olarak Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı ziyaret etti. Başkan Tarhan’a ‘Anlat Anneanne’ kitabını hediye eden Ongun, Üretici Pazarı hakkında bilgi aldı.

Kadın üreticilerin dünyaya örnek olduğunu dile getiren Başkan Tarhan, bundan sonraki hayalinin bir şalvarlı kadını parlamentoda görmek olduğunu ifade etti. Ongun’un Türkiye’nin önemli yazarlarından birisi olduğunu ve üretici pazarımıza ilgi duyduğundan dolayı onur duyduğunu dile getiren

Başkan Tarhan, “İpek hanımı 90’lı yıllardan beridir yakinen takip edip, birçok kitabına hayranlık duymuşumdur. Şimdi ise Mezitli'nin yüreği büyük kadınları için yazmaya başlaması bizleri oldukça mutlu etmiştir. İlçemizde İpek hanımın adına ait parkın olması da bizi ayrıca gururlandırıyor.  Kendilerine teşekkür ediyorum. 2014 yılında açılışını yaptığımız üretici pazarımızın; tekil olmaktan çıkıp yarınlarda örgütlü ve adını dünyaya duyuracağı bir hale geleceğine inanıyordum. Tüm bunları başardık. Şimdi ki hayalim ise bir üretici kadınımızı parlamentoda görmektir.” şeklinde konuştu.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500