GİŞKAD'tan "Kadın Startup Yarışması" Başladı

GİŞKAD'tan "Kadın Startup Yarışması" Başladı

Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) öncülüğünde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çözüm ortağı olduğu “Hasat” adlı tarım ve gıda konulu ‘Kadın Startup Yarışması jürisi yarı finalini gerçekleştirildi.

GİŞKAD'tan
GİŞKAD'tan Salih Abidin Pala
Advert Advert

Divan Oteli'nde gerçekleşen Kadın Starup Yarışması jüri üyeliklerini Girişimci İş Kadınları Derneği(GİŞKAD)  Başkanı Ayferi Tuğcu, Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Başkanı Gül Akyürek Balta,  Mersin Ticaret ve Sanayi  Odası(MTSO) adına Yönetim Kurulu Üyesi Cem Bucuge, Mersin Büyükşehir Belediyesi , Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ,Mersin- Adana   Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Müdürü Dr. Lütfi Altunsu,   Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi(Girişim Limanı) ,  Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurum ve İşletici Ticaret A.Ş. (Mersin Teknopark)  temsilcileri katıldı.

 Yarışma ile bölgeden başlayarak ülke genelinde gıda ve tarımda sürdürülebilir teknoloji uygulamaları konusunda farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Aynı zamanda dijitalleşme, inovasyon ve doğru yeteneklere yatırım yaparak bilgi, üretim konusunda kadınların ve gençlerin teşvik edilmesi destek görmesi planlanıyor. 

İlk buluşmada 18 iş fikri jüri karşısına çıkarak projelerini tanıttı. Önümüzdeki süreçte yarı finale kalan yarışmacılara mentör ekibi tarafından iş planı hazırlama, pazar araştırmaları ve pazarlama, yönetim, üretim ve finansal planlama ile fikri sınai mülkiyet hakları konusunda destek verilecek. Yaklaşık bir ay sürecek çalışma sonunda ise ilk 3’e girecek olan projeler belirlenecek. Projeler melek yatırımcılarla buluşturularak katma değeri yüksek ürün ve hizmetin geliştirilmesine katkı sunulacak.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500