Kıvanç Uğraşbul'a Sahnede Veda

Kıvanç Uğraşbul'a Sahnede Veda

Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçısı , Kıvanç Uğraşbu'al Opera Sahnesinde veda törenin ardından alkışlarla uğurlandı.

Kıvanç Uğraşbul'a Sahnede Veda
Kıvanç Uğraşbul'a Sahnede Veda Salih Abidin Pala
Advert Advert

Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesinde, sanatçı Uğraşbul'a düzenlenen saygı törenine,sanatçının oğlu Alkış Uğraşbul, yakın dostları ve sanatseverler katıldı.

Dün yaşamını kaybeden Kıvanç Uğraşbul Mimar Sinan Üniversitesi konservatuvarı mezunu.1992'dan beri Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçısı olarak sahnede oldu.Opera sanatçısı Uğraşbul bariton solistti. Sanatçı yurt içinde ve yurt dışında pekçok konserde başarıyla sanatını icra etti.Sanatçı Uğraşbul 1967 İstanbul'da dünyaya gelmişti.İstanbul'a son yolculuğuna alkışlarla uğurlandı.

MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni  Serbülent Biçer,sanat dünyasında çok özel bir yeri olduğunu,sahnede başarılı olduğu kadar ve sahne dışında da herkesin sevdiği güler yüzlü bir eşsiz dost olduğunu ifade etti. Biçer, "Kıvanç Uğraşbul'u alkışlarla sahneden sonsuzluğa uğurluyoruz. Çok üzgünüm" dedi.

Oğlu Alkış Uğraşbul,göz yaşları içinde,"Ben bir baba kaybetmedim,bir dost,bir arkadaş kaybettim." sözleriyle törene katılanlar göz yaşlarına boğuldu.Mersin Polifonik Korolar Derneği ve MERFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selma Yağcı,güçlükler içinde çıktığı sahnede, Kıvanç Uğraşbul'un Türk Bayrağına sarılı tabutu önünde sessizce ağlarken tabuta sarılarak şarkılar mırıldanarak dostuna veda etti.

Sahnede sanatçı dostları, sanatseverler saygıyla selamlayarak sahnede son kez alkışlarla uğurlandı. Uğraşbul acil olarak kaldırıldığı Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde aort yırtılması teşhisiyle amaliyata alındı.Tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı .Uğraşbul 53 yaşındaydı.Geçen yıl emekli olan Uğraşbul, zaman zaman dizi oyunculuğu yapmaktaydı.Sanatçı Uğraşbul, İstanbul'da toprağa verilecek.

Salih Pala

Mersin Kent Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500