MESİAD MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

MESİAD MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

MESİAD Başkanı Hasan Engin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Millet Bahçesi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Engin, çalışmaların aynı hızla devam etmesi halinde projenin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetişeceğini söyledi.

MESİAD MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
MESİAD MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ Salih Abidin Pala
Advert Advert

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin ve Yönetim Kurulu üyeleri, Millet Bahçesi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Millet Bahçesi Projesi’nin son sürat devam ettiğini dile getiren Başkan Engin, yüklenici firmanın aynı hızla çalışmalarına devam etmesi halinde Millet Bahçesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışının yapılabileceğini kaydetti.

 Başkan Engin, Millet Bahçesi inşaat alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Millet Bahçesinin proje çizimini inceleyen Başkan Engin, sahayı gezerek projede gelinen son durumu yerinde inceledi.

“ÇALIŞMALAR SON SÜRAT DEVAM EDİYOR”

İncelemeler sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Engin, projenin son sürat devam ettiğini söyledi. Yüklenici firmanın aynı hızla çalışmalarına devam etmesi halinde Millet Bahçesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışının yapılabileceğini kaydeden Başkan Engin, “Projemizin yükleniciliğini üstlenen Özbek İnşaat firması oldukça güçlü bir firma. Bütün iş makineleri şu anda sahada çalışıyor.

Yağmurlardan dolayı biraz işler aksamış olsa da havaların düzelmesiyle o aksamış işlerde tamamlandı. Ekiplerin tamamı burada ve çalışma yapılıyor. Bütün malzemelerde alınmış durumda. Alt yapı çok kısa sürede bitecektir. Üst yapı çalışmaları da son 2-3 ayda tamamlanır diye düşünüyorum. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Lütfi Elvan’a Millet Bahçesi projesinin ihale ve yapım aşamasında projeye sahip çıkarak desteklerini esirgemediği için teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu. 

“ZORLU HAVA KOŞULLARINA RAĞMEN ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİRDİK”

Özbek İnşaat yetkilisi Murat Özbek ise Millet Bahçesi inşaatına Kasım ayında başladıklarını belirterek, “Son döneme kadar yağmur ve kötü hava koşulları bizi baya zorladı ama biz ona rağmen tüm ekip ve ekipmanlarımızla çalışmaları hep devam ettirdik. İşin süresi bir sene ama biz bunu mümkün olduğu kadar 9-10 ayda bitireceğiz. Çok büyük bir sıkıntı çıkmazsa çalışmalarımızı 29 Ekim'e bitirmiş olacağız. Biz 50 yıldır inşaat işi yapıyoruz. Daha öncede aldığımız bütün işleri vaktinden önce bitirmişizdir. Burayı da bitireceğiz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Millet Bahçesi içerisinde yer alacak sosyal yaşam alanları hakkında da bilgi veren Özbek, şunları söyledi: “Burada kıraathanemiz, kafeteryamız, wc, mescidimiz, su depomuz olacak. İnsanların denize girebileceği bir plaj yapacağız. Onlara ait soyunma odaları, duş yerleri yapacağız. Onun dışında zaten yüzde 80'i yeşil alan olacak. Şu anda alt yapının yüzde 90'ı bitmiş durumda. Şimdi yavaş yavaş üst yapıya giriyoruz.” 

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500