TEMAD Mersin Kamu Başdenetçisi Malkoç'a Taleplerini İletti

TEMAD Mersin Kamu Başdenetçisi Malkoç'a Taleplerini İletti

TEMAD Mersin, "İnsan Haklarının Korunması ve Tanıtımında Kamu Denetçiliği Kurumunun Rolünün Güçlendirilmesi İçin Teknik Destek Projesi" kapsamında Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'un da katıldığı "Ombudsman Mersinlilerle Buluşuyor" temalı toplantıya katıldı.

TEMAD Mersin Kamu Başdenetçisi Malkoç'a Taleplerini İletti
TEMAD Mersin Kamu Başdenetçisi Malkoç'a Taleplerini İletti Salih Abidin Pala

Mersin HiltonSA'da yapılan "Ombudsman Mersinlilerle Buluşuyor" temalı toplantıya  Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ, Mersin Valisi  Ali İhsan SU, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap SEÇER,TEMAD Mersin Şube Başkanı Halil KUR, KDK Heyeti, Mersin İl Protokolü ve Sivil Toplum Kuruluşlarının davetli temsilcileri katıldı.

Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ, Kamu Denetçiliği Kurumu ile ilgili yaptığı konuşmasında Kurumun, ülkemizin en yeni kurumlarından birisi olduğunu ve insanların kamu hizmeti alma esnasında idare ile yaşanan sorunları çözmek için bir nevi arabulucu bir rol üstlendiğini söyledi.

 Mersin Valisi  Ali ihsan SU  ise yaptığı konuşmasında "Tüm kamu personelinin vatandaşa hizmet etmek için var olduğunu" ifade etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Vahap SEÇER de yaptığı konuşmasında "Kamu görevlilerinin işlerini yaparken insan Haklarına saygılı ve kurallar çerçevesinde yapmalarının önemini" vurguladı.

Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ, toplantıda Sivil Toplum Kuruluş Temsilcilerinin sorularını yanıtlayarak çeşitli konularda düşüncelerini dile getirdi.

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil KUR toplantıda yaptığı  konuşmasında; TEMAD hakkında bilgi sunarak "Emekli Astsubayların ekonomik yönden mağdur durumda olduklarını, özlük haklarının düzeltilmesinin elzem hale geldiğini, bu konunun Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'nın çözümü noktasında halledilmesi adına bilgisi olduğunu, TEMAD olarak bizi dinlemesi için randevu talep ettiğimizi, bu randevunun biran önce gerçekleşmesini arzu ettiğimizi, bu konuda sizin aracılığınızla bu haklı talebimizin gözününe alınması hususunda yardımlarını istirham ediyoruz, arz ederim" dedi.

KUR,Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap SEÇER'e hitaben yaptığı  konuşmasında da " TEMAD Mersin İl Başkanlığının uzun yıllardır devam eden "YER SORUNU" sıkıntımızın hala daha çözülemediğini, çözümü konusunda Sn. Başkanımızın bu konuyu bildiğini ve çözümüne ivme kazandırdığını ve sonuçlandırılacağına olan inancımız tamdır." ifadesinde bulundu.

Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ tarafından özel olarak kabul edilen TEMAD Mersin Şube Başkanı KUR, "TEMAD Genel Başkanının kendilerini aramalarını ve TEMAD Mersin İl Başkanı olarak kendilerine aktarmış olduğumuz hususlarla ilgili görüşme yapmak üzere Sn. Cumhurbaşkanımıza durumun arz edilmesi adına gereğinin yapılacağını" belirtti. KUR,"Kamu Başdenetçisi  Şeref MALKOÇ'a böyle bir toplantının Mersin'imizde yapılması adına, bizlerle olduğu için kendisine ve müteşekkil heyetine çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum." dedi.

MERSİN KENT HABER

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500