Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü ile ilgili mesaj yayınladı.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Mesajı Salih Abidin Pala
Advert Advert

Vali Su, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Mesajında, "Yüce Milletimiz, mili ve manevi değerlerine uzanan hain ellere asla geçit vermeyeceğini, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini daima kıracağını bundan tam 105 yıl önce Çanakkale’de birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu ile kazandığı bu büyük zaferle tüm dünyaya en güçlü şekilde bir kez daha kanıtlamıştır.

Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin verdiği destansı mücadeleyi eşsiz bir zaferle neticelendirerek tüm dünyaya Çanakkale Geçilmez dedirten bu ruh, günümüzde ve gelecekte de vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza ve kardeşliğimize yönelik iç ve dış saldırılara karşı koymamızda en büyük ilham kaynağımız olmaya devam edecektir.

Ecdadımızın canları pahasına koruyarak bizlere emanet ettiği aziz vatanımızı sonsuza kadar yaşatmak, ülkemizi dünyanın önde gelen devletleri arasına taşımak ve milletimizi çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine yükseltmek için bizler de aynı ruhla çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde; başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi sonsuz rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz." dedi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500