KEDİ VE KÖPEK SOKAKTA AÇ BIRAKILMAYACAK

KEDİ VE KÖPEK SOKAKTA AÇ BIRAKILMAYACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle sokakta besin bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için yiyecek ve su gereksinimleri karşılanmaya başladı.

KEDİ VE KÖPEK SOKAKTA AÇ BIRAKILMAYACAK
KEDİ VE KÖPEK SOKAKTA AÇ BIRAKILMAYACAK Salih Abidin Pala

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dünyayı saran ve ülkemizi  Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı  yürütülen büyük hızla  çalışmalar sürüyor.

Vatandaşları, halk sağlığını ve bireysel sağlıklarını korumak adına mümkün olduğunca evden çıkmamaya teşvik eden Büyükşehir, evi sokaklar olan ve kafe ve restoranların kapanması nedeniyle besin bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını da unutmuyor. Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, haftanın 7 günü sahipsiz canlar için birçok noktaya mama ve su bırakıyor.

Hayvan dostu Büyükşehir sokak hayvanlarının yanında

Büyükşehir Belediyesi, geçirilen kritik süreçte haftanın 7 günü hayvan besleme odaklarına mama bırakmayı sürdürürken, kedi evleri ve köpek besleme odakları dışında da birçok noktaya mama bırakıyor. Sokaktaki canların beslenme kaynağının büyük bölümünü oluşturan kafelerin ve restoranların Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında kapatılması, açık olanların da yoğunluğunun azalması sebebiyle besin bulmakta güçlük çeken hayvanların imdadına Büyükşehir yetişiyor.

Bu kapsamda Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Balıkçı Barınağı’nda bulunan kedi evi, Miyav Park ve Kocavilayet ilçesinde bulunan köpek besleme odağının da aralarında bulunduğu pek çok noktada mama ve su dağıtımı gerçekleştirdi. Yurttaşların, hayvanseverlerin ve gönüllülerin virüs salgınına karşı tedbir amaçlı çoğunlukla evde olduğu şu günlerde Büyükşehir ekipleri hayvanlara kendilerini sahipsiz hissettirmeyecek. 

Ayrıca, çok sayıda hayvana evsahipliği yapan Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi’nde de hayvanların beslenmesine aralıksız devam ediliyor.

MERSİN KENT HABER