Mezitli Belediyesi Sağlık Kurumlarını Dezenfekte Ediyor

Mezitli Belediyesi Sağlık Kurumlarını Dezenfekte Ediyor

Mezitli Belediyesi kentte hizmet veren sağlık kurum ve kuruluşlarını belediye dezenfekte ekipleri tarafından covid-19 coronavirüs nedeniyle dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 Mezitli Belediyesi Sağlık Kurumlarını Dezenfekte Ediyor
 Mezitli Belediyesi Sağlık Kurumlarını Dezenfekte Ediyor Salih Abidin Pala
Advert Advert

COVİD-19 virüsüyle mücadele kapsamında Mezitli Belediyesi ekipleri okul, ibadethane, park ve çocuk oyun alanlarında yoğun şekilde sürdürdüğü ilaçlama ve dezenfektan çalışmaları ağına eczaneleri ve sağlık kuruluşlarını da dahil etti. Hasta vatandaşlarımızı ve yakınlarını virüs tehlikesinden uzak tutmak isteyen ekipler, ilçede bulunan sağlık kuruluşları ve çevresinde yer alan eczanelerde çalışma yaptı. Salgının yayılmasını en aza indirmek için mücadele eden ekipler, çalışmalarını titiz bir biçimde sürdürdü.

Vatandaşların yoğun olarak tedavi olduğu bölgelerden başlayarak çalışmalarını sürdüren Mezitli Belediyesi ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar, “Asıl korunması ve temizlenmesi gereken alanlar hastaların yoğun olduğu sağlık kurumları ve eczanelerdir. Mezitli Belediyemiz bu alanlarda dezenfektan çalışması yaparak olası hastalık yayılmasının önüne geçti. Virüsle mücadelede temizlik son derece büyük öneme sahip. Sağlığımıza bu denli büyük önem verdiği için Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan ve ekibine teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Corona salgınıyla mücadele ederken hiçbir ayrıntıyı atlamak istemediklerini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da,“Corona salgınını en aza indirmek için mücadeleye devam ediyoruz. İlçemizde bulunan tüm ortak kullanım alanlarını temizleyip dezenfektenden geçirirken çalışmalarımızı bölgemizde bulunan sağlık kuruluşlarımız ve eczanelerimizde yoğunlaştırdık” dedi.

Mezitli’de yaşayan vatandaşlara virüsün yayılmaması adına toplu alanlardan uzak durması ve evde kalmaları çağrısında bulunan Başkan Tarhan, “Virüsün yayılmasının önüne geçilmesinde kurumların yaptığı çalışmalar kadar vatandaşlara da büyük görevler düşüyor. Bizim çalışmalarımız kadar değerli vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı davranması son derece önemlidir. İletişimi en aza indirerek yayılmanın önüne geçilebilir” diye konuştu.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500