Vali Su'dan Çağrı, "Vefa Sosyal Destek Gruplarımız Görev Başında"

Vali Su'dan Çağrı, "Vefa Sosyal Destek Gruplarımız Görev Başında"

Mersin Valisi Ali İhsan Su,yayınladığı açıklamada Dünya genelinde tehdit oluşturan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi (salgın) olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19)’e karşı Cumhurbaşkanlığımız ve Bakanlıklarımızın karar ve genelgeleri doğrultusunda alınan tüm tedbirler ilimizde de kararlılıkla uygulanmaya devam ediyor, dedi.

Vali Su'dan Çağrı,
Vali Su'dan Çağrı,  Salih Abidin Pala

Mersin Valisi Su,"İçişleri Bakanlığımızın 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların ikametleri dışına çıkmalarını sınırlandıran genelgesi doğrultusunda Valilik ve Kaymakamlıklarımızda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları Mersin’de vatandaşlarımıza hizmet etmek üzere çalışmalarına 7/24 devam ediyor.
İlimizde Valiliğimiz koordinasyonunda Kaymakamlıklar tarafından yürütülen çalışmalardan yararlanmak isteyen yalnız yaşayan ya da yanında bir yakını olmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız, taleplerini iletmeye devam ediyor. Bu talepler valiliğimiz koordinasyonunda kaymakamlıklarda oluşturulan vefa iletişim merkezleri tarafından takip ediliyor ve yerine getiriliyor.
Vali Su; “7/24 Vatandaşımızın Hizmetindeyiz”
Vali Ali İhsan Su yaptığı açıklamada, ilimiz genelinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarının sahada çalışmalarını sürdürmeye devam ettiğini belirtti. Sokağa çıkması sınırlandırılan vatandaşlarımızın 112, 155 veya 156 numaralarını araması halinde yetkilendirilen kamu görevlilerinin ilgili adreslere yönlendirildiğini kaydeden Vali Su, gıda, temizlik ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarının yanı sıra maaşlarını isteyen bu vatandaşlarımızın maaşlarının da ikametlerinde tesliminin yapıldığını ve bu hizmetlerin 7/24 karşılanmaya devam edileceğini söyledi.
Ayrıca ilimizde ikamet ederek, yalnız yaşadığı tespit edilen ve kronik rahatsızlığı olanlarla 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız tarafından aranarak ihtiyaçlarının sorulup yerine getirildiğini de ifade eden Vali Su, Valiliğimiz ve ilgili kurumların destekleriyle sistemi en iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını, her vatandaşımızın hayatının aynı derecede değerli olduğunu, bu çerçevede vatandaşlarımızın evde kalmasının son derece önemli olduğunu ifade etti.
Bu süreçte sosyal medyada asılsız, provokatif, gerçek dışı paylaşımlara da itibar edilmemesini ve resmi açıklamaların takip edilmesi gerektiğini ifade eden Vali Su, asılsız paylaşımlarda bulunanlar hakkında yasal işlemler yapıldığını sözlerine ekledi.
Tüm Mersinlilere göstermiş oldukları destek ve anlayıştan dolayı teşekkür eden Vali Ali İhsan Su, ‘Evinde Kal Mersin’ – ‘Evde Hayat Var’ sözleri ile konuşmasını noktaladı.

MERSİN KENT HABER

Kamuoyuna saygıyla duyurulu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500