TEMAD Mersin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

TEMAD Mersin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

TEMAD Mersin Başkanı Kur, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yayımladığı mesajla kutladı.

TEMAD Mersin  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı
TEMAD Mersin  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı Salih Abidin Pala

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği  (TEMAD) Mersin İl Başkanı Halil  Kur, yayımladığı kutlama mesajında, "Yüce Türk Milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği milli mücadelenin en önemli günü olan ulu önder Atatürk’ün doğum günü olarak kabul ettiği Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına uzanan sürenin ilk adımı olan 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101 nci yıldönümünü kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz.

Bu gün ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. Bu gün Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ülkemizin geleceği gençlerimize bayram olarak armağan ettiği gündür.

Bu gün cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk Milletinin başka devletlere asla boyun eğmeyeceğinin bağımsızlığı uğruna kendine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçaladığı Türk Ulusu olarak makus tarihimizi tersine döndürdüğümüz gündür.

Bu duygu ve düşüncelerle milli mücadelemizin başlangıcı olan bu müstesna günün 101 nci yılında başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kurtuluş savaşımızın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla, minnetle anıyor gençliğimizin ve halkımızın bayramını yürekten kutluyorum." dedi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500