Yaşlı Yaşam Merkezi Pandemi Günleriyle Nasıl Başa Çıktı

Yaşlı Yaşam Merkezi Pandemi Günleriyle Nasıl Başa Çıktı

Mersin'de Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Yaşlı Yaşam Merkezi Covid-19 pandemisiyle mücadelenin sürdüğü bu günlerde yaptığı çalışmalarla öncü sivil toplum örgütlerinden biri olarak farkındalığıyla öne çıktı.

Yaşlı Yaşam Merkezi Pandemi Günleriyle Nasıl Başa Çıktı
Yaşlı Yaşam Merkezi Pandemi Günleriyle Nasıl Başa Çıktı Salih Abidin Pala

Yaşlı Yaşam Merkezi'nde Alzheimer Gönüllüleri pandemi sürecinde bir birinden farklı  sıradışı çalışmalarıyla büyük dayanışma örneği sergiledi.
“Evlerinizde Kalın, Güvende Kalın” sloganıyla yola çıkan dernek çalışan ve gönüllüleriyle örnek bir hizmet sundular. Pandeminin getirdiği engellerle nasıl başa çıkılacağının güzel bir örneğini sergilediler. Dernek pandemiyle birlikte bina giriş çıkışı durdurdu. Engelli Bakım Merkezleri için yıkanabilir maske, bone ve önlükleri gönüllülerin desteği ile tedarik ettiler. Gönüllülerin kimi nakdi yardım, kimisi kumaş bağışlarken kimisi de dikiş dikerek sürece destek verdi.

Aktif yaş alma katılımcılarıyla görüntülü görüşmelere başladılar. Tiyatro ekibi çalışmalarına görüntülü olarak aralıksız devam etti. Türk Halk Müziği korosu çalışmalarını görüntülü olarak yaptı. “Türkülerle Meydan Okuyorum” aktivitesi yaptılar. Bakım merkezi fizyoterapisti ve psikoloğu hazırladığı içerikleri paylaştı. Resim grubu çizdikleri resimleri paylaşarak görüş alışverişinde bulundular. Yoga grubu her cumartesi online yoga yapmaya devam etti. 

MERSİN KENT HABER