Ulu Resort Hotel,Sağlıklı Güvenli Turizm Belgeli Yeni Sezonu Açtı

Ulu Resort Hotel,Sağlıklı Güvenli Turizm Belgeli Yeni Sezonu Açtı

Ulu Resort Hotel,Yeni Normal Yaşam sürecinde konuklarına daha sağlıklı,daha hijyenik bir ortamda insan odaklı iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarını başarıyla tamamlayarak Sağlıklı Turizm Belgesi'ni Uluslararası onaylı belgelendirme kuruluşu Bureau Veritas'tan Güvenli Turizm Sertifikasını aldı.

Ulu Resort Hotel,Sağlıklı Güvenli Turizm Belgeli Yeni Sezonu Açtı
Ulu Resort Hotel,Sağlıklı Güvenli Turizm Belgeli Yeni Sezonu Açtı Salih Abidin Pala

Güney Akdeniz'in ve Mersin bölgesinin göz bebeği, eşsiz plajı,denizi,kumu,en güzel konumuna sahip gözdesi Ulu Resort Hotel ,pandem sonrası her türlü sağlık tedbirlerini alarak  konuklarına unutamayacakları emsalsiz bir tatil olanağı sunuyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan, dünyada da ilk örneklerden biri olan "Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı" kapsamında Ulu Resort Hotel'de, "Sağlıklı Turizm Belgesi'ni" uluslararası onaylı bir bilgilendirme kuruluşu olan,Bureau Veritastarafından başarıyla alındı.

Yeni normal yaşamda turizme en iyi hizmeti sunabilmek için kollarını sıvayan Ulu Resort Hotel, profesyonel kadrolarıyla hijyen,sosyal mesafe ve güvenlik tedbirleriyle   kapılarını konuklarına açtı..
Ulu Resort Hotel Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Ulu, Güvenli Turizm Sertifikası’nı alarak Türk turizmine yıllardan beri övünçle  hizmet verdiklerini ifade etti.
İlhan Ulu “Mutluyuz ve gururluyuz. Çünkü işimizi hakkıyla yapmaya çalışıyoruz. Güleryüzlü ve eğitimli kadromuzla bölge turizmine ve bölge halkına istihdam yaratarak sektörün kalkınmasında büyük rol oynuyoruz. Bölgeye getirdiğimiz hareketlilikle bölgenin gelişimine ve tanıtımını sağlayarak  Türk turizmine ve ekonomisine katkı bulunmalarının haklı gururunu yaşaıyoruz" dedi.


“BİZİMLE GÜVENDESİNİZ”
Ulu, Covid-19 (Koronavirüs) dünyada salgın haline dönüştüğü ilk günden itibaren, Dünya Sağlık Örgütü ve ilgili kamu otoritelerini yakından izlediklerini, belirlenen yönergeleri takip ettiklerini dile getirirken,. Bakanlığın yayınladığı tedbirlere harfi harfine yerine getirdiklerinin altını çiziyor.Güvenlik ve sağlığınız için alınması gereken tüm tedbirleri arttırdıklarını ifade etti. Ulu, "Tüm çalışanlarımıza Entegre Kalite Yönetim Sistemleri bilinci ile çalışması için gerekli hijyen,kalite ve Corona Virüs eğitimleri verilmektedir. Eğitim sorumlularımız, tüm çalışanlarımızı sürekli ve güncel eğitimlerle bilgilendirmekte ve sürece adapte olmalarını sağlamaktadır. Tesislerimizde temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri sizlerin ve biz Ulu Resort Hotel çalışanlarının sağlığını riske atmayacak şekilde maksimum titizlikle yürütülmektedir. Tüm hijyen süreçlerimizde olduğu gibi pandemi sürecinde de temizlik ve hijyen talimatlarındaki güncellemeleri takip ederek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
Ulu Resort Hotelimiz genelinde her alanda sosyal mesafe kuralları uygulanmakta, çalışanlarımızın ve misafirlerimizin kullanım alanlarının temizlik ve hijyenini en üst seviyede gerçekleştirilmekteyiz. Turizm sezonunu yaptığımız çalışmalarla yüksek kaliteli ve eğitimli kadromuzla hizmete açtık. Bu sezondan çok umutluyuz." dedi.


MAX GÜVENLİK MİNİMUM RİSK,
İlhan Ulu, yeni dönem için gelecek misafir, personel ve iştirak sağlanan firmaların görevlilerinin otele girdiği andan çıkışına kadar ki tüm süreçte herkesin sağlığını maksimum düzeyde korumak, riskleri de minimum düzeye indirecek önlemleri aldık. Misafirlerimize gönül rahatlığıyla otelimizde konaklıyabilme imkanı  sağladık, kafalarındaki tüm soru işaretlerini  deniyimli ekibimizle birlikte aldığımız önlemlerle giderdik,bizlere güvenin" açıklamasında bulundu. 
Ulu Resort Hotel 50 dönüm arazi üzerine bulunan Mersin’nin tek tesis olduklarını belirten İlhan Ulu, ziyaretçilere eşsiz bir tatil yapma imkanı sunduklarının altını çizdi. Mersin Antalya yolu üzerinde Yanışlı Turizm  bölgesinde denize sıfır konumda bulunduklarını belirten Ulu, 900 yatak kapasitesiyle Türk turizm sektörüne hizmet verdiklerini kaydetti.


Ulu, İş toplantıları,kongre ,seminer,ürün lansmanları ve sosyal organizasyonlara bölgenin ulaşılabilir lokasyonunda bulunan Hotelimiz zamanınızı verimli kullabileceğiniz,güvenle tercih edebileceğiniz  yüksek kapasiteli toplantı ve seminer salonlarıyla özel olanaklar sağlıyor.


Çocuklu bir aileyseniz veya Aquapark  tutkunuysanız eğlenceli ve adrenalin dozu yüksek anlar yaşayabileceğiniz su kaydıraklarımızı mutlaka denemelisiniz." sözleriyle eşsiz bir turizm lanağının sağlandığına işaret eden Ulu, “Açık, ve kapalı alanlarıyla Ana Restaurant,Aqua A'la Carte Restaurantı, havuz başından ayrılmak istemeyen misafirlerimiz için Aqua Snack Restaurant, usta şeflerimizin misafirlerimiz için hazırladığı pasta, kek, tatlıları sundukları Lobby pastanesi, Aquaparkta çocuklarımızın vazgeçilmezi dondurma, plajımızda Yöresel lezzetin adresi olan Gözleme Evi, soğuk ve sıcak içeceklerin Self servis olarak sunulduğu Lobby Bar, Pool Bar, Aqua Bar; sahillerimizde barlarımız; canlı müzik alanında  Bar; Spa Merkezinde Vitamin Bar ve gece eğlencenin son durağı Disco Bar konuklarımızın hizmetinde yer alıyor.

Ayrıca gün boyunca devam eden animasyonlar, akşam Yemeği sonrası çocuklarımıza Mini Disco hizmeti sunarak biz büyüklere ise canlı müzik eğlence , Karaoke Show özel dans ve Akrobasi gösterileri yapıyoruz. Ulu Resort Hotel olarak misafirlerimizle  birlikte farklı deneyimler yaşayacağımız, sağlıklı ve güzel günleri büyük bir  heyecanla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

MERSİN KENT HABER