AKDENİZ ESİNTİLERİ KONSERİNDE TÜRK PAVAROTTİ HAKAN AYSEV

AKDENİZ ESİNTİLERİ KONSERİNDE TÜRK PAVAROTTİ HAKAN AYSEV

Mersin Devlet Opera ve Balesi 04 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 21:00’ da Mersin Marina Amfitiyatro’ da ‘’ Akdeniz Esintileri ’’ konserini dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

AKDENİZ ESİNTİLERİ KONSERİNDE TÜRK PAVAROTTİ HAKAN AYSEV
AKDENİZ ESİNTİLERİ KONSERİNDE TÜRK PAVAROTTİ HAKAN AYSEV Salih Abidin Pala

 

Konserin solistliğini, Mersin Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı ve Başrejisörü Funda Uyanık ( Soprano ) ve dünyaca ünlü tenor Luciano Pavarotti’ nin öğrenicisi olmuş ‘’ Türk Pavarotti ’’ olarak anılan, uluslararası birçok operada görev alan İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Hakan Aysev ( Tenor ) yapıyor.

Konserde Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Rufina Usmanova ( piyano ), Muzaffer Yoluk ( Klavye ) ve Ziya Arman (Bas Gitar) ; konuk sanatçı olarak ise Ferit Poyraz ( Gitar ) ve Kadir Taşur ( Davul ) solistlere eşlik ediyor. Etkinliğin bale sanatçıları ise Miray Boyacıoğlu, Meltem Ayar, Yusuf Ozan Demirbaş ve Risa Ochia.

Bir saat sürecek olan konser programında, napolitenler, tangolar ve Akdeniz ezgilerinden oluşan birbirinden değerli eserler yer alıyor.

Sağlık Çalışanlarımızı Mersin Devlet Opera ve Balesi olarak unutmuyoruz. Bu yorucu ve meşakkatli dönemde bir nebze de olsa soluk almaları, güzel birkaç saat geçirmeleri için kurumumuza davetiye başvurusunda bulunacak olan ilk 30 Sağlık Çalışanımızı konserimizle buluşturuyoruz.

MERSİN KENT HABER