Gelecek Partisi Mersin İl Teşkilatı Kamuoyuna Tanıtıldı.
Advert

Gelecek Partisi Mersin İl Teşkilatı Kamuoyuna Tanıtıldı.

Gelecek Partisi, Mersin İl ve İlçe Başkanları Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın katıldığı basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Gelecek Partisi Mersin İl Teşkilatı Kamuoyuna Tanıtıldı.
Gelecek Partisi Mersin İl Teşkilatı Kamuoyuna Tanıtıldı. Salih Abidin Pala

Mersin Tenis Kulüp'te düzenlenen İl ve İlçe yöneticilerinin tanıtım basın toplantısına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın yanı sıra Gelecek Partisi  Mersin İl Başkanı olarak atanan Hamit Karış, İl ve İlçe yöneticileri katıldı.

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Karış, kendisini Mersin İl Başkanı olarak atayan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nu mahçup etmeyeceğni, yapacakları çalışmalarla Mersin'de herkesi kucaklayacaklarını ifade etti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ,partilerini 12.12 2019 tarihinde saat 12'de  153 arakadaşlarıyla kurduklarını, yedi aylık süreç içinde 65 ilde örgütlendiklerini belirterek,örgülendikleri kadınların siyaset içinde yer almasına büyük önem verildiğini iki ilde (Düzce ve Giresun) kadın il başkanları atandığını açıkladı.500 ilçede örgütlenmeyi teşkilatlanmayı  hedeflediklerini dile getiren Özdağ,kağıt üstünde yer almayan parti olduklarını söyledi.

Dünyanın en çetin topraklarında yaşadıklarını ifade eden Özdağ,bu coğrafyada büyük ordularla, büyük ekonomilerle var olduklarını belirtiği konuşmasında,Dünyanın beş büyük imparatorluklarından birinin de Osmanı İmparatorluğu olduğuna işaret etti

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun. yapıcı muhalefet yaptığını bu ilkeyle siyaset yapmayı sürdüreceklerini ifade eden Bozdağ,Bu ülke çok zengin,milletle kalıcı olmak siyaseti yapılmadı.Devlet adaletle buluşmalı.Cumhurbaşkanılığı hükümet sistemini doğru bulmuyoruz.Türkiye parlementer sisteme dönmeli.Seçim Kanunu Değişmeli.YSK Kanunu değişmeli. Hukuk adaletle buluşmalı" sözleriyle Türkiye'yi parti devleti olmaktan kurtaracaklarını söyledi. Özdağ, O devlet hukuk, o devlet adaletle, o devlet liyakatla, o devlet demokrasi anlayışıyla 83 milyonun devleti olacaklarını,yeni bir gökyüzü inşaa ederek farkındalık yaratacaklarını ifade etti.

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış,Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu,Toroslar İlçe Başkanı Rukiye Keskin,Bozyazı İlçe Başkanı Yusuf Ünal,Anamur İlçe Başkanı Hasan Şahincileroğlu, Erdemli İlçe Başkanı Osman Tezcan ile il yönetim kurulu basına tanıtıldı.

Gelecek Partisi ilçe başkanlığına tanan ilçe başkanlarına  parti rozetleri takıldı.Bozyazı İlçe Başkanlığına atanan Yusyf Ünal, tanıtım toplantısına yetişemediği bildirildi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER