Vali Su, Kamu Görevlileri ve Vatandaşlarla Bayramlaştı
Advert

Vali Su, Kamu Görevlileri ve Vatandaşlarla Bayramlaştı

Vali Ali İhsan Su, Kurban Bayramı münasebetiyle Kültür Merkezi Şeref Salonu’nda düzenlenen törende STK Temsilcileri, kamu görevlileri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

 Vali Su, Kamu Görevlileri ve Vatandaşlarla Bayramlaştı
 Vali Su, Kamu Görevlileri ve Vatandaşlarla Bayramlaştı Salih Abidin Pala

Mersin Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Bayramlaşma törenine Mersin Valisi Ali Hsan Su,Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe,AK Parti Mersin Milletveki Hacı Özkan, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel,Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Toroslar Belediye Başkanı Adsız Afşin Yılmaz,Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, mülkî ve askerî erkân, daire amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, vatandaşlar ile basın mensupları katıldı.

Şeref Salonu girişinde misafirleri ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak  bayramlaşan Vali Ali İhsan Su, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bayramların birlik ve beraberliğimizi pekiştiren çok özel günler olduğuna işaret ederek, özellikle bu günlerde büyüklerin duasını almanın küçükleri mutlu etmenin çok önemli olduğunu ifade etti.

Konuşmasının devamında bayramı pandemi  kurallarına riayet ederek geçirmenin önemine dikkat çeken Vali Su; "Özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edelim. Sevdiklerimizi telefonla arayalım, onların gönüllerini o şekilde alalım. Bayramı bayram tadında güzel geçirmek için hepimizin sağlığı çok önemli.  Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah'tan  rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyor, tüm vatandaşlarımızın kurban bayramını tebrik ediyorum." dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, “Umut ediyorum bu bayram gelecek günlerin bize daha mutlu bir dünya sunmasına vesile olur”

Bayram süresince ulaşımda bir sıkıntı yaşanmaması için önlemlerini aldıklarını ifade eden Başkan Seçer, belediye otobüslerinin bayram boyunca ücretsiz olacağını, zabıta, itfaiye, MESKİ başta olmak üzere birçok birimin görev başında olduğunu kaydetti.

Başkan Seçer, “Ben de buradayım. Bayram boyunca Mersin'de olacağım. Programımıza ilçelerde bazı geziler koyduk. Çamlıyayla, Tepeköy, Fındıkpınarı, Gözne, Ayvagediği bölgesinde olacağız. Bu bayram pandemi döneminde kutlanıyor. İletişim sınırlı ama vatandaşlarımız geçtiğimiz bayrama göre daha rahat hareket edebiliyor. Umut ediyorum bu bayram gelecek günlerin bize daha mutlu, sağlıklı, huzurlu, refah içinde bir dünya sunmasına vesile olur” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde  gerçekleştirilen bayramlaşma töreni Vali Ali İhsan Su’nun programa katılanlarla yakından ilgilenerek, onlarla bir süre sohbet etmesinin ardından sona erdi.

MERSİN KENT HABER