Mezitli Belediyesinden Ücretsiz Mezarlık Servisi
Advert

Mezitli Belediyesinden Ücretsiz Mezarlık Servisi

Mezitli Belediyesinin, kaybettiği yakınlarını ziyaret etmek isteyen Mezitlililer için Arife günü ve Kurban Bayramının birinci günü başlattığı mezarlık servisleri yoğun ilgi gördü.

Mezitli Belediyesinden Ücretsiz Mezarlık Servisi
Mezitli Belediyesinden Ücretsiz Mezarlık Servisi Salih Abidin Pala

Otobüsle mezarlığa dua etmek için giden vatandaşlara su, maske ve dezenfektan dağıtımı yapıldı. Mezitli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü önünden ring servisi yapan otobüslerle Eski Mezitli Mahallesinde bulunan mezarlığa giden vatandaşlar, yakınlarına dua, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür etti.

‘BU SICAKTA OTOBÜS BEKLEMEKTEN KURTULDUK’

Sadece belediye otobüslerinin hattının bulunması nedeniyle ulaşımda sıkıntılar yaşanan mezarlığa, Kurban Bayramı nedeniyle servis konulmasının kendileri için çok büyük kolaylık olduğunu ifade eden Mezitlililer, “Bugün hayatta olmayan sevdiklerimizi ziyaret etmek ve dua okumak için mezarlığa gidişimizde ve dönüşte çok büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Özellikle, bu sıcakta otobüsün gelmesini beklemek çok büyük eziyetti. Her zaman vatandaşını düşünen Başkanımız Neşet Tarhan, bu kavurucu sıcakta bizleri ihmal etmedi. Allah razı olsun” dedi.

‘VATANDAŞIMIZLARIMIZIN SORUN YAŞAMADAN MEZARLIK ZİYARETİ YAPMALARINI SAĞLADIK’

Mezitlililerin, bayram sevincini sorunsuz yaşamaları için her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Vatandaşlarımızın, Kurban Bayramını sorunsuz kutlamaları için tüm tedbirlerimizi aldık. Kaybettikleri yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızı düşünerek ücretsiz ring servisleri koyduk. Kurban Bayramı Arifesi olan 30 Temmuz Parşembe günü ve Kurban Bayramı’nın 1. Günü öğle saatlerine kadar, otobüslerimiz Eski Mezitli Mahallemizde bulunan mezarlığa sosyal mesafe kurallarına uyularak taşıma yapıldı. Tüm yolcularımıza maske ve dezenfekten dağıtıldı. Servislerimize ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

‘OLAĞANÜSTÜ ŞARTLARDA BİR BAYRAM KUTLUYORUZ’

Mezitlililerden, Korona virüsünün yayılmasına karşı tedbirli olmalarını da isteyen Başkan Tarhan, “Maalesef, eşine az rastlanır günlerden geçiyoruz ve ilk kez farklı bir Kurban Bayramı kutluyoruz. Mezitlili vatandaşlarımızdan, kendilerini, sevdiklerini ve çevrelerini korumak için gereken tedbirleri almalarını istiyoruz. Kurban Bayramında da kural değişmedi. Normal zamanlarda olduğu gibi, vatandaşlarımız Kurban Bayramında da, maske takmaları sosyal mesafeyi korumaları ve temizliğe dikkat etmeleri hayati derecede önemlidir. Bayram sevincimizin solmaması için lütfen bu basit kurallara uyalım. Biz Mezitli Belediyesi olarak Mezitlililerin, bayramı bayram gibi yaşaması için tüm ekiplerimizle sahadayız ve yardımcı oluyoruz. Vatandaşlarımızdan da ekiplerimizle işbirliği içerisinde olmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

‘KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN’

Başkan Tarhan, “Dostluğu, sevgiyi, kardeşliği, geleceğimizi, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız bu günlerde tüm vatandaşlarımızın tedbiri elden bırakmadan, birlik ve beraberlik içinde olmasını dilerim” diyerek tüm Mezitlililerin Kurban Bayramını kutladı.

MERSİN KENT HABER