Mersin Valisi Su, Kentte Denetimlerde Bulundu

Mersin Valisi Su, Kentte Denetimlerde Bulundu

Mersin Valisi Ali İhsan Su, şehir merkezindeki denetimlere katılarak Korona virüs covid 19 ilgili vatandaşlarla sohpet etti,vatandaşlardan yapılan uyarıları dikkate almalarını istedi.

Mersin Valisi Su, Kentte Denetimlerde Bulundu
Mersin Valisi Su, Kentte Denetimlerde Bulundu Salih Abidin Pala

Mersin ve 81 İlde Korona Virüs kapsamında yapılan denetimlerde  Mersin Valisi Ali İhsan Su 'nun yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ve kent rotokolü de katıldı.

Mersn'de gü boyu süren denetimlerde vatandaşlarla konuşan Vali Su, halkın sağlığının korunmasında herkese büyük sorumluluk ve görevler düştüğüne dikkat çekti. Maske takılmanın hem kendi sağlıkları için hem de çevredeki insanların sağlığını korumakta çok önemli olduğuna dikkat çeken Su, sosyal mesafenin korunması, dezenfektan ve elin sabunlu suyla ykanmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

Vali Su, gün boyu toplu taşaım araçlarına bizzat binerek denetimlerde bulundu,araş kapısından vatandaşlara sağlık tedbirlerinin önemini anlatarak, vatandaşların toplu taşıma araçlarında maske takmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne de araç içideki yolculara cocid 19 ile ilgili hazırlanan açıklayıcı broşürleri dağıttı. Şahne, "Sağlık için,hepimiz için görev başındayız" sözleriyle vatandaşlara İyi yolculuklar dileğinde bulundu.

Gün boyu Mersin'in farklı noktalarında parklarda, pazar yerlerinde, kafelerde denetimler sürdürdü,sıkı biçimde gerçekleşen denetimlerde  zabıtalar  ve polis memurları maske, mesafe, temizlik konusunda uyardı, iş yerleri denetlendi, maske takmayan sokaktaki vatandaşlar uyarıldı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER