Vali Su, Mersin’deki Kovid-19 Denetimlerine Katıldı

Vali Su, Mersin’deki Kovid-19 Denetimlerine Katıldı

İçişleri Bakanlığınca, “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla ülkemiz genelinde uygulanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimleri Mersin’de Vali Ali İhsan Su’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Su, Mersin’deki Kovid-19 Denetimlerine Katıldı
Vali Su, Mersin’deki Kovid-19 Denetimlerine Katıldı Salih Abidin Pala

Toplu taşıma araçları, iş yerleri ve pazar yerinde gerçekleştirilen denetimlere Vali Su’nun yanı sıra; İl Emniyet Müdür Vekili Ömer Akpınar, İl Jandarma Komutanı Necip Çarıkçıoğlu ile genel kolluk birimleri katıldı.

Denetimler sırasında Vali Ali İhsan Su, esnaf ve vatandaşları maske takmaları, sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyardı. Denetimlerde görevliler vatandaşlara maske ve salgın hakkında bilgilendirici broşür dağıttı.

Bugün tüm ülkemizde olduğu gibi Mersin genelinde de pandemi kurallarına uyulup uyulmadığı konusunda denetimlerin gerçekleştirildiğini kaydeden Vali Su, tedbirlere uydukları için vatandaşlara teşekkür etti.

Başta kendisi olmak üzere tüm birimlerin; kaymakamlar, belediye başkanları, il müdürleri ve STK’ların denetimlere katıldığını belirten Vali Ali İhsan Su, yapılan denetimler ile farkındalığı daha da artırarak, vatandaşların kurallara uymasını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bugün yapılan denetimlerde vatandaşlarımızın genel olarak kurallara uyduğunu gözlemlediklerini ifade eden Vali Su; “Bu kurallara kendi iç mekanlarımızda da dikkat etmek lazım. Bu çerçevede ben inanıyorum ki maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat edersek hayatımızı normal sürdürebiliriz. Buna dikkat edersek pandeminin üstesinden gelebiliriz. Bu konuda duyarlılık gösteren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Denetimlerimiz devam edecek" şeklinde konuştu.

MERSİN KENT HABER