Sahte Altın Çetesi Operasyonla Yakalandı

Sahte Altın Çetesi Operasyonla Yakalandı

Mersin'de vatandaşları sahte altın vererek dolandıran sahte altın çetesi, yapılan operasyonla yakalandı.

Sahte Altın Çetesi  Operasyonla Yakalandı
Sahte Altın Çetesi  Operasyonla Yakalandı Salih Abidin Pala

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada,

10 Ağustos 2020 tarihinde Tarsus ilçesinde müşteki O.A. adres sorma bahanesi ile tanıştığı biri bayan toplam 3 şahıs tarafından sahte altın verilmek sureti ile 26.000,00 TL dolandırıldı. 31 Ağustos 2020 tarihinde Toroslar İlçesinde müşteki S.Ö. adres sorma bahanesi ile tanıştığı 2 şahıs tarafından sahte altın verilmek sureti ile 1.000,00 TL dolandırıldı. 02 Eylül 2020 tarihinde Mezitli İlçesinde müşteki M.T. adres sorma bahanesi ile biri bayan toplam 3 şahıs tarafından sahte altın verilmek sureti ile 300,00 TL dolandırıldı.

10,-31 Ağustos ve 02 Eylül tarihlerinde meydana gelen 3 ayrı sahte altın dolandırıcılığı olayı ile ilgili olarak Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerimizce Kent Güvenlik Yönetim Sistemi, Plakala Tanıma Sistemi, olay yeri ve çevresinde yapılan güvenlik kamera araştırmalarından elde edilen bilgiler ve detaylı araştırmalar sonucunda olayları gerçekleştiren şüpheli şahısların kullandığı araç ve şüpheliler M.Ş.Ç, M.C.Ç. ve F.A. olduğu tespit edildi.

Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerimizce 02 Eylül 2020 tarihinde yapılan operasyonla şüpheliler M.Ş.Ç, M.C.Ç. ve F.A. yakalandı. Şüphelilerin aracında yapılan aramada; dolandırıcılık olaylarından elde ettikleri ve bu olaylarda kullandıkları değerlendirilen 2.200,00 TL, 52 adet üzerinde 50.000 ibaresi bulunan İran parası ve 5 adet altın sarısı renginde bantla sarılmış mermer parçası ele geçirildi. Müdürlüğümüzdeki işlemlerin ardından Adli Makamlara sevk edilen şüpheli şahıslar M.Ş.Ç, M.C.Ç. ve F.A. tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

MERSİN KENT HABER