Mersin Umut Kooperatifi Markasıyla Kolonya Üretildi

Mersin Umut Kooperatifi Markasıyla Kolonya Üretildi

Mersin Umut Girişimciler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkan Yardımcısı M. Sadık Özkan, Mersin Umut Kooperatif Markasıyla "Kolonya Üretimi" Ön Protokolünü imzalamış bulunmaktayız. İlk numune Kolonyalarımız üretilmiş olup, en kısa sürede seri üretime başlanacaktır, açıklamasında bulundu.

 Mersin Umut Kooperatifi Markasıyla Kolonya Üretildi
 Mersin Umut Kooperatifi Markasıyla Kolonya Üretildi Salih Abidin Pala

Mersin Umut Girişimciler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkan Yardımcısı  Muhammed Sadık Özkan  gazetemize yaptığı  açıklamasında, "Mersin Umut Girişimciler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi olarak Kolonya üretimi ile yaklaşık 3 aydır yürüttüğümüz çalışmaların sonunda Mersin Üniversitesi Kozmetik Temizlik ve Kimyevi Ürünler Üretim Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin (MÜKAM) Üniversite dışına açılmasına ve bunun da ilk olarak Bir Kooperatif ile yaparak Hem Üniversite Sosyal Sorumluluk hem de Üniversite Sanayi İşbirliği için Örnek olacak bir adım atan  Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya ve  Proje yürütücüsü ve Merkez Müdürü Doç. Dr. Göktürk Avşar’a teşekkür ediyoruz."dedi.


Özkan, Mersin Umut Kooperatif Markasıyla "Kolonya Üretimi" Ön Protokolünü imzaladıklarını ifade ederek, "İlk numune Kolonyalarımız üretilmiş olup, en kısa sürede seri üretime başlanacaktır." dedi.

Özkan, "Mersin’e değer katan Projelerimiz açısından daha bu bir başlangıçtır." açıklamasında bulundu.Özkan, "Mersin Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile çalışmalarımıza destek veren hocamızın büyük desteğiyle ülkemizde ilkleri gerçekleştirmekteyiz.Başta bölgemiz olmak üzere tüm ülkemize faydalı olabilmek ve bu salgın döneminde bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için elimizden geleni yapacağız. Bu anlamda Sayın Doç. Dr. Göktürk Avşar hocamız ve ekibinin öncülüğünde öncelikle bölgemizin ve ülkemizin acil ihtiyacı olan dezenfektan ve kolonya ürünleri üretimlerine başlayıp, ilerleyen zamanlarda temizlik ürünleri ve kozmetik ürünler de üretmeyi hedefliyoruz.


Bu önemli desteklerinden dolayı Yasal çerçeveler doğrultusunda Sadece Üniversiteye değil Mersin’e Kattığı Değerlerden dolayı Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı hocamıza ve Mersin’de üretilen Narenciyenin Endüstriye dönüşmesi için Laboratuvarını ve MÜKAM Tesislerini kapısını bizlere açan Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Göktürk Avşar hocamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.
Salih Pala

MERSİN KENT HABER