Mersin Altın Çilek Ödülleri Bu Akşam Veriliyor

Mersin Altın Çilek Ödülleri Bu Akşam Veriliyor

Mersin Divan Oteli ev sahipliğinde düzenlenecek olan 1. Mersin Altın Çilek Ödülleri çarşamba akşamı Mersin Divan Oteli'nde muhteşem bir törenle sahiplerine verilecek.

Mersin Altın Çilek Ödülleri Bu Akşam Veriliyor
Mersin Altın Çilek Ödülleri Bu Akşam Veriliyor Salih Abidin Pala

Mersin Divan Oteli’nde bu akşam bu yıl ilki düzenlenecek olan 1. Mersin Altın Çilek Ödülleri’nin sunucuları Şenol İpek ve Didem Delen. Ülkenin Survıvör’den tanıdığı Ardahan da gecenin sürprizi.

 Saygın Medya’nın ilkini düzenlediği Mersin Altın Çilek Ödülleri törenine Mersin’in tanınmış simaları,iş insanları,sinema ve sahne dünyasının ünlü adları katılıyor.

Saygın Medya Yönetim Kurulu Başkanı Organizatör Saygın Kurt,ödüllerle ilgili yaptığı açıklamada 2005’ten beri organizatörlük yaptığını Datça’da Datça Altın Badem Ödülleri, KKTC’de  Altın Caretta Ödüllerini başarıyla düzenlediklerini söyledi.

 Mersin Altın Çilek Ödülleri Yerel ve Genel olmak üzere iki kategori verileceğini ifade eden Kurt, Yerel ödülleri Mersin iş dünyasının kendi alanında  başarılı iş insanlarına verileceğini, “gerçekten ödül sahiplerinin bu ödülü hak ettiğine”  dikkat çekti.

Alanında uzman olan  ödül komitesi Mersin’de ince eleyip sık dokuyarak başarılı iş insanlarını belirlediklerini dile getiren Kurt,kentte pekçok kişinin bilgisine baş vurulduğunu,objektif bir değerlendirme yapıldığının altını çiziyor.

Kurt, Mersin Altın Çilek Ödülleri bir ilk olma özelliği taşıdığını, kentin tanıtılmasında ve markalaşmasında önemli bir yeri ve rolü olacağının altını çizerek “Bir Mersinli olarak kentimin tanıtımında önemli bir sorumluluk üstlendim. Mersin Altın Çilek Ödülleri kente değer katacak. Mersin’in güzelliklerini yurtiçi ve yurtdışında tanınırlığına katkı sunacağız. Kentimizin dünyanın en güzel şehirlerinden biri,kentlilik bilinci,aidiyet duygusu her şeyden önemli.Mersin’in  güzelliklerine hep birlikte sahip çıkmak, ülkemize ve dünyaya tanıtmak zorundayız.Saygın Medya olarak daha farklı projelerle Mersin’i dünyaya tanıtacağız.” dedi.

Genel ödüllerle ilgili olarak açıklamada bulunan Kurt,ülkemizin  başarılı sanatçıları ödüllendirildi açıklamasında bulundu.

 Kunt, “Mersin Divan Oteli ana sponsorumuz,ev sahibimiz, konuklarımızı burada ağırlıyoruz.Salonu bize tahsis ettiler,Muhteşem bir yakınlık gördük.Mersin Divan Oteli Genel Müdür Özkan Özek’e,Satış ve Pazarlama Müdürü Sezen Güner Şen’e, Mersin Divan Oteli personeline göstermiş oldukları güzel konukseverlikleri için teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu.

Saygın Medya Sanat Yönetmeni Nedim Akar, Altın Çilek Ödülleri için her şeyin hazır olduğunu,muhteşem bir ödül gecesi Mersinlileri beklediğini, bugüne kadar gerçekleştirdikleri en güzel ödül akşamı olacağını ifade ederken,çilek Mersinle özdeşleşen yerel ürün olduğunu,Datça’da bademin olduğuna dikkat çekerek Mersin için,çilek adının seçilmesinin nedeni açıkladı. Mersin Altın Çilek Ödülleri isim patent hakkının Saygın Medya’ya ait olduğunu ifade eden Akar,yerelde en başarılı işletmeler,alanında başarılı olmuş iş insanları ödüllendirildiğini, genelde ise ülkemizde başarılı olmuş sanatçılar bu ödüllere layık görüldüğünü bu yolla Mersin’i marka kent olma yolunda çok güzel bir adım atılmış olacağını söyledi.

 “Oflu Hoca” filmleriyle ünlü oyuncu  Çetin Altay en iyi sanatçı ödülünü alıyor..Oyuncu Altay,Mersin’in güzellikleri gözleri kamaştırıyor,heyecan verici bir kent, böylesine güzel bir kentte ilki düzenlenen Mersin Altın Çilek Ödülleri’nden en  iyi sanatçı ödülünün kendisine verilmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi.

14 Ağustos 1989 yılında boşandığı eşi tarafından Tarsus’un Gülek Yaylası’nda katledilen Acıların Kadını olarak hafızalara kazınan arabesk müziğinin kraliçesi Mersinli sanatçı Bergen unutulmadı. Bergen’e yıllar sonra ilk kez bir ödülle anılırken, ödülünü pop müziğin ünlü adı Doğuş’un elinden ablası Mukadder Terim alacak.

Mersin Altın Çilek Ödülleri akşamına tv,show ve sanat dünyasından pek çok ünlü ad katılacak. Geceniz sürpriz konukları merakla bekleniyor.

Ödüllerin sahipleri, Mersin Divan Oteli’nde düzenlenen ödül akşamında açıklanacak

Salih Pala

MERSİN KENT HABER