Meclis Kararına İtiraz Çağrısı

Meclis Kararına İtiraz Çağrısı

Mersin Yurttaşlar Girişimi, 10 Ağustos'ta Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karar, bu kararı alanların yaşanacak felaketinin sorumlusu ilan edeceklerini, tarih önünde vicdanlarında mahkum olacaklarını belirtildiği açıklamada bu karara itiraz ettikleri açıklamasında bulundu.

Meclis Kararına İtiraz Çağrısı
Meclis Kararına İtiraz Çağrısı Salih Abidin Pala

Büyükşehir Taş Bina önünde Toplanan Mersin Yurttaşlar Girişimi,, konuyla ilgili basın bülteni dağıttı.

Tüm Gülnarlıları, Mersinlileri Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan,Cumhur İttifakı oylarıyla kabul edilen karar ile  Gülnar ilçesi hudutları içinde yer alan Akkuyu Nükleer Santralinden taşınacak olan enerji yüksek gerilim hatlarının güzergâhında yer alan tarım ve yerleşim alanlarına elektromanyetik kirlilik ve yangın riski taşıyacağı ifade edildi.

Bu güzergahta enerji hatları döşeneceği, bu yüksek gerilimli hatların  vatandaşların can ve mal kaybına uğrayacağı ifade edilerek Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan   karara itiraz edilmesi çağrısı yapıldı.

 ADD,ÇYDD, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği ,İHD SDD gibi STK temsilcileri  Büyükşehir önünde toplanarak hazırlanan açıklama dağıtıldı.

Dağıtılam açıklamada, 25 Eylül 2020 tarihine kadar Büyükşehir Belediyesi'ne itiraz dilekçesi verilmesi çağrısı yapılıyor.

 Salih Pala

Mersin Kent Haber