BAŞKAN SEÇER'DEN KSHİMOTO SOKAĞI'NDA ANLAMLI YÜRÜYÜŞ

BAŞKAN SEÇER'DEN KSHİMOTO SOKAĞI'NDA ANLAMLI YÜRÜYÜŞ

Mersin'de bu yılki teması “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” olan “Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinlikleri kapsamında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve beraberindeki daire başkanlarının katılımıyla Kshimoto Sokağı'nda yürüyüş etkinliğine katılarak farkındalık yarattı.

BAŞKAN SEÇER'DEN KSHİMOTO SOKAĞI'NDA ANLAMLI YÜRÜYÜŞ
BAŞKAN SEÇER'DEN KSHİMOTO SOKAĞI'NDA ANLAMLI YÜRÜYÜŞ Salih Abidin Pala

Kshimoto Sokağı'nda akşam saatlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,Büyükşehir Genel Sekreteri Olcay Tok, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gülcan Kış, Yenişehir Belediye Meclisi Üyesi Hülya Günel,Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Bedrettin Gündeş, Ulaşım Daire Başkanı Ersan Topçuoğlu,Mezarlıklar Daire Başkanı Hayrullah Yücesoy, Gençlik ve Spor Daire Başkanı Kadir Işık'ın yanı sıra pekçok daire amiri ve katılımcılarla birlikte "Arabasız Gün" etkinliğinde Kushimoto Sokağı'nın deniz tarafından başlayan bir farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Başkan Seçer sokak içindeki vatandaşları ve esnafı selamlayarak yürüdü.Bisikletli bir grup da ekinlikte yer aldı. Yürüyüş GMK Bulvarı'nda sona erdi. 

Yürüyüş biiminde açıklamalarda bulunan Başkan Seçer, “2021 yılı içerisinde Mersin’de 100 kilometrelik bir bisiklet yolunu hedefliyoruz. Bu anlamda Mersin coğrafya olarak, topografya olarak da çok büyük imkan sunuyor. Mersin halkının kültürel birikimi ve bilinci de buna müsait. Dolayısıyla Mersin’de bisiklet farkındalığını yaratabiliriz diye düşünüyorum” dedi.

“Çevre dostu daha güzel bir Mersin yaratacağız”

Başkan Seçer, 73 yeni otobüs alımıyla çevre dostu yakıtları tercih ettiklerini de belirterek, “Bizim tabi toplu taşımayla ilgili uygulamalarımızda da emisyonu düşünerek bazı yeni projeksiyonlarımız var. Örneğin 73 yeni otobüs alımı yapıldı. Bunlar CNG yakıt yani doğalgaz. Daha çevre dostu. Bütün bunları önemsiyoruz. Önümüzdeki günlerde bu anlamda daha güzel bir Mersin yaratacağız” diye konuştu.

Yeni bisiklet durakları vatandaşların hizmetinde

Kent genelindeki mevcut bisiklet duraklarına 2’si Tarsus’ta olmak üzere toplam 6 durak daha eklendi. Kentin farklı noktalarında montajı tamamlanan duraklar bisiklet kullanan vatandaşların beğenisini topladı.

Mersin genelinde bisiklet kullanımının artması için Büyükşehir Belediyesi’nin KentBis bisikletleri, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında  vatandaşlar tarafından bir günlüğüne ücretsiz olarak kullanıldı.

MERSİN KENT HABER