MEZİTLİ'DE JAZZ KONSERİ

MEZİTLİ'DE JAZZ KONSERİ

Mersin Devlet Opera ve Balesi 26 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 21.00’ da Mezitli Amfitiyatro’ da seyircilerini Cazın büyülü atmosferiyle buluşturuyor.

MEZİTLİ'DE JAZZ KONSERİ
MEZİTLİ'DE JAZZ KONSERİ Salih Abidin Pala

Konserin vokal sanatçısı, 2. Uluslararası Özbekistan Caz Festival, 20. & 21. İzmir Avrupa Caz Festivali, Legendary Jazz Festival, 2018 Riga Jazz Stage, 17. Ankara Caz Festivali, 2. Uluslararası Akra Caz Festivali, 10. Phaselis Festivali gibi festivallerde yer almış Cansu Nihal Akarsu. Saksafon sanatçısı ise Borusan Flarmoni Orkestrası’ nın solo obuacısı, BBC Proms İngiltere, Viyana, Almanya, Hollanda Concertgebauw, Hongkong ve Slovenya’ da Cd kayıtları yapmış olan ve halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sanatçısı M. Serkan Altınok.

Orkestra Şefi Nezih Seçkin’in yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sanatçılarının yer aldığı ve arenjeleri Devrim Yeşilpınar tarafından yapılan konser programında Dizzy Gillespie ‘’ A Night in Tunisia’’, Bruno Martino ‘’ Estate ‘’, Michel Legrand ‘’The Way He Makes Me Feel‘’ ve ‘’The Wind Mils Of Your Smile ‘’, George Gershwin ‘’Summertime ‘’, Antonio Carlos Jobim ‘’ One Note Samba’’ ve ‘’ Dindi’’, Cole Porter ‘’ Night and Day ’’ ve Bobby Troup ‘’ Route 66 ‘’ yer alıyor.

Yaklaşık 1 saat sürecek olan konser, Sağlık Bakanlığı’ nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen, yeni seyirci oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.

MERSİN KENT HABER