TEMAD Kuruluşunun 36. Yılını Buruk Kutladı

TEMAD Kuruluşunun 36. Yılını Buruk Kutladı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin Şube Başkanı Halil Kur, "17 Ekim 1984 yılında kurulan TEMAD,i nsan haklarına saygılı, mesleki ve toplumsal konularda çözümler arayan Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu ifade etti.

TEMAD Kuruluşunun 36. Yılını Buruk Kutladı
TEMAD Kuruluşunun 36. Yılını Buruk Kutladı Salih Abidin Pala

Başkan Kur, pandemi nedeniyle Cumhuriyet Alanı yerine TEMAD Mersin Şubesi'nde düzenlenen TEMAD kuruluş günü etkinliğinin sınırlı katılımla gerçekleştirildiğini belirtti.

Başkan Kur, "Türkiye Emekli Astsubaylar  Derneğinin kuruluşunun 36. yıl dönümü etkinlikleri, ülkemizin içinde bulunduğu Covit – 19  nedeniyle Mersin Valiliğimiz İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu Kararı gereği  ve TEMAD Genel Merkezinin direktifleri doğrultusunda  sadece Mersin İl Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve sınırlı sayıda Mersin Basının değerli temsilcilerinin sosyal mesafe kurallarına uyarak katılımıyla  16 Ekim 2020 tarihinde Mersin İl Başkanlığımız Binasında yapılmış ve  Mersin İl Başkanı Sn. Halil KUR tarafından   günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılmıştır.

Bu basın açıklamasında; Ülkemizin birliği, dirliği, bağımsızlığı ve içinde bulunduğumuz sıkıntıların çözümünde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ve tüm üyelerinin, Devletimizin  ve Milletimizin her zaman yanında olduğu ve olmaya devam edeceği  ifade edilmiştir.  Ayrıca, Emekli Astsubayların içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara da  değinilerek, bu konuda gerekli yasal  düzenlemelerin acilen yapılmasının gerektiği tekrar ifade edilmiştir.

TEMAD Mersin İl Başkanlığımıza ve kıymetli üyelerimize desteklerini hiç esirgemeyen başta Mersin Valisi Sn. Ali İhsan Su’ya, Mersin Garnizon  ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Sn. Fuat GEDİK’e,  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Vahap SEÇER’e, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Hasan GÖKBEL’e, Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Doğukan UYAN’a,  Akdeniz İlçe Kaymakamı Sn. Muhittin PAMUK’a, Akdeniz Belediye Başkanı Sn. Muhammet Mustafa GÜLTAK’a, Akdeniz Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Sn. Onur Eryılmaz GÜMÜŞTOK’a, Toroslar Belediye Başkanı Sn. Atsız Afşın YILMAZ’a, Toroslar Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sn. Fatih MEN’e, Yenişehir Belediye Başkanı Sn. Abdullah ÖZYİĞİT’e, Yenişehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Oğuzhan KARAYİĞİT’e, Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet AKKAŞ’a. Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkan Vekili Kemal GÜLBEYAZ ve kıymetli Ekibine ve  Türk Hava Kurumu Mersin Temsilcisi Sn. Derviş TAŞTAN’a şükranlarımı sunuyorum.

Bu özel günümüze çiçek göndermek nezaketinde bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Başkonsolosu Sn. Zalihe MENDELİ’ye, Mersin Pazarcılar Odası Eski Başkanı Sn. Fuat KALKAN’a ve Mersin Alcu Dent. Ağız Diş Sağlığı Polikliniği Yetkilileri Sn. İbrahim ALCU ve Sn. Cihan İNE’ye tüm üyelerimiz adına çok teşekkür ediyorum." ifadeleri yer aldı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER