Mersin'de Eğlence Makanına Gece Yarısı Polis Baskını

Mersin'de Eğlence Makanına Gece Yarısı Polis Baskını

Mersin Akdeniz İlçesi'nde Yeraltı Bar'a gece yarısından sonra yapılan polis baskınında pandemi kurallarına uymadıkları için barda olan 25 kişiye toplam 79.500 TL ceza kesildi.

Mersin'de Eğlence Makanına Gece Yarısı Polis Baskını
Mersin'de Eğlence Makanına Gece Yarısı Polis Baskını Salih Abidin Pala

 

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İlimiz Akdeniz ilçesi Çankaya mahallesinde bulunan Yeraltı Bar isimli iş yerinin pandemi kurallarına uymadığı ve kapalı olması gerekirken gece saat:01.00 ‘den sonra açıldığı bilgisi alınması üzerine Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından; 15.10.2020 günü saat:02.00 sıralarında bahse konu iş yerine koç başları ile kepenkler kırılmak sureti ile girildiğinde 25 kişinin masalarda eğlendiği, sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı, maske kullanılmadığı, nargile ve tütün mamullerinin kullanıldığının tespit edilmesi üzerine 79,500 TL İdari para cezası uygulandı.

Ayrıca daha önceki tarihlerde bu iş yerinde yapılan kontrollerde 3 adet ruhsatsız tabanca, 4 pompalı tüfek, 1 kurusıkı tabancı, 31 adet tabanca mermisi ele geçirilmişti. İçkili bar mühürlettirilerek faaliyetine son verildi." ifadeleri yer aldı.

MERSİN KENT HABER