Mersin'de Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı

Mersin'de Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı

Mersin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Atatürk Anıtı'na çelenk koyma töreniyle başladı

Mersin'de Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı
Mersin'de Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı Salih Abidin Pala

Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Anıtına  Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer çelenk koyması ile Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıldönümü kutlamaları sade bir törenle başladı. 

Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen törene Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra; Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen ve Ali Mahir Başarır, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan,  Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz,Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, ile il protokolü üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na sırasıyla Mersin Valiliği, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması, akabinde İstiklâl Marşı eşliğinde bayrağın göndere çekilmesiyle sona erdi.

Törenin ardından alanda toplanan CHP'lliler alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlaması gerçekleştirdi. Alternatif törende  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Mersin milletvekilleri Alpay Antmen ve Ali Mahir Başarır, Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz,Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ADD Mersin Şube Başkanı Av. Adnan Gündoğdu, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

CHP Mersin İl Başkanı Aktay, Kadın Kolları Başkanı ile birlikte  Atatürk Anıtı'na  CHP çelengi konulmasının ardından saygı duruşu, ardından da İstiklal Marşı okundu.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER