Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması
Advert Advert

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yeni kısıtlamaları açıkladı.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması
Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kısıtlaması Salih Abidin Pala

Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde şekilde 10 ile 20 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Tatilde olan okullardaki eğitim öğretim yıl sonuna kadar online olarak  devam edecek.

Alışveriş merkezleri, marketler, restoranlar, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri 10 ile 20 saatleri arası olarak  sınırlanacak.

Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Halen 65 yaş üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek, kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edecek.

Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek. İl hıfzıssıhha kurulları yasaklanacak alanları genişletebilecek.

Kamu ve özel sektör işyerlerindeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesi uygulamasına hassasiyet gösterilecek.

Bu çerçevede 17.11.2020 tarihinde Cumhurbaşkanın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00 den itibaren yürürlüğe geçiyor.

Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacaktır.


Hibya Haber Ajansı