DEVA Mersin İl Yönetimi Toplandı

DEVA Mersin İl Yönetimi Toplandı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin İl Teşlikatı Kasım ayı olağan toplantısını yaptı. Deva Partisi İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya il yönetimi tam kadro katıldı.

DEVA Mersin İl Yönetimi Toplandı
DEVA Mersin İl Yönetimi Toplandı Salih Abidin Pala

DEVA Partisi’nin kuruluşundan bu zamana kadar geçen süreçte yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda il binasının hazırlanması, üye kayıtları, sosyal medya kullanımı ve basınla ilişkiler ve mali konular görüşüldü. Her ayın ilk ve üçüncü Salı günleri yönetim kurulunun bir araya gelmesi kararının alındığı toplantıda konuşan Başkan Cenkcimenoğlu katılımcılara ilçelerde devam eden teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi aktardı.

İl yönetim kurulunu oluşturmalarının ardından hızlı bir şekilde çalışmalara başladıklarını aktaran Başkan  Cenk Cenkcimenoğlu “Genel merkezden görevi devraldıktan sonra hızlı bir şekilde il yönetimini belirledik. Ardından kurucu heyet olarak ilçelerle ilgili çalışmalara başladık. İlçe başkanlarını ve ilçe yönetimlerini belirliyoruz. Şu ana kadar Gülnar, Silifke, Erdemli ve Tarsus olmak üzere 4 ilçe başkanımızı ve ilçe yönetimini belirledik ve tanıttık.  İlçe başkanlarımız çalışmalarına başladı. Bundan sonraki süreçte Merkez ilçelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Kalan altı ilçede aday arayışımız devam ediyor. Mersinlilerden bu süreçte biraz daha sabır ve anlayış istiyorum. Bir an önce ilçe kongrelerimizi tamamlayıp il kongremizi Genel Başkanımız Ali Babacan’ın da katılımıyla yapıp ve  büyük kongreye katılmak istiyoruz. Mersin’e ve sizlere yakışır bir il Binası kiraladık. Hazırlıklarını bir an önce tamamlayarak hizmete açmak istiyoruz” dedi.

DEVA Partisinin kuruluşundan itibaren Türk halkı için umut haline geldiğinin altını çizen Başkan Cenkcimenoğlu, “Parti olarak iyi  bir yerdeyiz. İnsanlarımız günün her saati bizlere ulaşarak partiye üye olmak istediklerini dile getiriyor. Bizim de çalışmalarımızı en iyi şekilde insanlarımıza aktarmak durumundayız. Sosyal medya hesaplarımız çok önemli. Sosyal medyayı şuan en iyi kullanan bir parti durumundayız. Bunu daha geniş  kitlelere yayarak sesimizi duyurmalıyız” diye konuştu.

Toplantıda dünyayı etkisi altına alan koronavirüs başta olmak üzere ekonomi, eğitim ve sosyal yaşam gibi konular hakkında fikir alışverişi de yapıldı.

MERSİN KENT HABER