TÜSİAD, Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ve Adalet Bakanı Gül İle Biraraya Geldi
Advert

TÜSİAD, Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ve Adalet Bakanı Gül İle Biraraya Geldi

TÜSİAD Yönetim Kurulu bugün Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile biraraya geldi. TCMB Başkanı Naci Ağbal'ın da katıldığı toplantı İstanbul'da gerçekleştirildi.

TÜSİAD, Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ve Adalet Bakanı Gül İle Biraraya Geldi
TÜSİAD, Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ve Adalet Bakanı Gül İle Biraraya Geldi Salih Abidin Pala

Toplantı kapsamında bir açıklama yapan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski şu ifadeleri kullandı:
 
“Ülkemizde ekonomi ve hukuk alanında çözümlerin, yapıcı bir istişare ortamında ele alınmasından büyük memnuniyet duyduk. Toplantı kapsamında ekonomik istikrar ve hukuk reformları ile ilgili atılabilecek adımlar konusundaki TÜSİAD görüşlerini sunduk. Bu alanlardaki reformların güven ve yatırım ortamı bakımından çok önemli olacağını düşünüyoruz. İş dünyası paydaşları ile iletişimin süreklilik arz etmesini önemsiyor, yapılacak tüm istişareler çerçevesinde reform adımlarının atılacağına inanıyoruz. Sayın Bakanlarımıza bugün sağladıkları istişare ortamı için içtenlikle teşekkür ediyoruz.”

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, toplantı sonrası yayınladığı Tweette "Sayın Adalet Bakanımız Abdullah Gül ile iş dünyamızın görüşlerini alacağımız  toplantılara başladık. İl görüşmemizi TÜSİAD heyeti ile gerçekleştirdik. Verimli bir toplantı oldu. Görüşmelerimizi yarın TOBB heyetiyle , önümüzdeki günlerde  de diğer kuruluşlarla sürdüreceğiz" ifadeleri yer aldı.

MERSİN KENT HABER