Kırsal Kesimdeki Kadınlar İçin Girişimci Olma Fırsatı
Advert

Kırsal Kesimdeki Kadınlar İçin Girişimci Olma Fırsatı

AB Erasmus Plus programı kapsamında yürütülen F2F Trust projesi, Covid 19 salgınının hayatımızı derinden etkilediği bu dönemde, kadınlar arasında bir köprü görevi görerek, kırsal kesimde yaşayan kadınların girişimci olması için fırsat sunuyor.

Kırsal Kesimdeki Kadınlar İçin Girişimci Olma Fırsatı
Kırsal Kesimdeki Kadınlar İçin Girişimci Olma Fırsatı Salih Abidin Pala

Mersin Üniversitesi'nin koordinatör olduğu F2F Trust Projesinde, Türkiye’deki diğer ortaklarla birlikte Romanya, Litvanya, Slovakya ve Polonya da uluslararası projenin ortakları arasında yer alıyor.

Kazan kazan prensibine dayanan proje, mentör (rehber, rol model) olmak isteyen deneyimli kadınların, el işi yapan kadınlara ürettiklerini internet üzerinden satmalarının yöntemlerini öğretmeyi amaçlıyor. Böylece her iki tarafın da potansiyelinin ekonomiye kazandırılması planlanıyor.

Projede tasarlanan kullanıcı dostu eğitim platformu üzerinden mentörler ve girişimci olmak isteyen kadınlar bir araya gelebilecek. Girişimci olmak için becerilerini geliştirmek isteyen kadınlar 2021 yılı Şubat ayından itibaren www.f2f-trust.eu/ web sitesine kayıt olabilirler.

MERSİN KENT